وبلاگ

بررسی کیفیت اسکوتر برقی 6 اینچ و 8 اینچ با اسکوتر برقی آفرود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

تفاوت اسکوترهای برقی در چیست؟

اسکوترهای برقی در کشور بیشتر از مدل اسکوترهای خودتعادل یا هاوربرد می باشند. به همین دلیل اکثرا وقتی صحبت از اسکوتر برقی در ایران می شود، منظور هاوربرد است. هاوربردها انواع مختلفی دارند. از رایج ترین این مدلها می توان به هاوربرد 6/5 اینچ که 6 اینچ هم به آن می گویند، 8 اینچ که 8/5 اینچ هم نامیده می شود و هاورد برد آفرود اشاره کرد. آیا می دانید معنی این عددها چیست؟ آیا می دانید در عمل این اسکوتر ها چه تفاوتی باهم دارند؟ با اسکوتر آفرود در چه مکان هایی می توان سواری کرد؟ با ما همراه باشید تا پاسخ این سوالات را به شما بدهیم. 

اسکوتر برقی از چه قطعاتی تشکیل شده است؟؟

قبل از هر چیز بهتر است با قطعات اسکوتر برقی آشنا شوید تا تفاوت انواع اسکوترها را بهتر درک کنید.

باتری اسکوتر شارژی

اسکوترهای برقی یا هاوربردها از باتری به عنوان نیروی محرکه استفاده می کنند. باتری های هاوربرد معمولا 36 ولتی یا 42 ولتی است. باتری اسکوتر 6.5 اینچ، 8 اینچ و آفرود تفاوتی ندارد و همه ی این مدل ها از یک نوع باتری با ولتاژ مشابه استفاده می کنند.

باتری اسکوتر برقی

ژیروسکوپ اسکوتر برقی

ژیروسکوپ تکنولوژی ای است که برای حفظ تعادل و حرکت هاوربرد طراحی شده است. شما اسکوتر خود را در هر حالتی رها کنید به وسیله ی این ژیروسکوپ حالت تعادل خود باز خواهد گشت. علاوه بر این با فشار پا با قسمت عقب و جلوی هاوربرد این ژیروسکوپ است که این تغییر فشار را به موتور اعلام می کند و در هر جهتی که فشار وارد کنید، اسکوتر به همان سمت حرکت خواهد کرد. 

موتور هاوربرد

موتور های هاوربرد وظیفه ی حرکت اسکوتر را به عهده دارند. از باطری نیروی خود را می گیرند و از طریق دستور ژیروسکوپ اسکوتر را به جهت های مختلف حرکت می دهند. این که موتور اسکوتر برقی دقیقا کجاست، سوال بسیاری از کاربران بوده است. هر اسکوتر برقی دو موتور دارد که در چرخ های آن قرار می گیرد. بنابراین باید در مراقبت از چرخ ها توجه بیشتری کنید. از برخورد ضربه و آب به چرخ ها جلوگیری کنید. هاوربردهای 6.5 اینچ و 8 اینچ از موتورهای 250 وات بهره می برند و اسکوترهای آفرود در هر چرخ دارای موتور 350 وات می باشند.

چرخ های اسکوتر برقی

همانطور که گفتیم اسامی اسکوترها را با سایز چرخ های آن ها می شناسند. هاوربردهای 6.5 اینچ؛ 8 اینچ، 10 اینچ و آفرود توسط شرکت های مختلف تولید می شوند. در ایران اکثر هاوربردها از شرکت اسمارت بالانس می باشند. این اعداد در واقع قطر چرخ های اسکوتر می باشند. هر اینچ با تقریبی بسیار نزدیک معادل 2.5 سانتیمتر است. یعنی قطر چرخ های اسکوتر 6.5 اینچ تقریبا برابر 16.5 سانتیمتر است. قطر چرخ های اسکوتر 8 اینچ 20 سانتیمتر و اسکوترهای آفرود 25 سانتیمتر می باشد. همچنین جنس چرخ های هاوربردهای 6.5 اینچ و 8 اینچ پلاستیکی می باشد و جنس چرخ های آفرود لاستیک است. این موضوع باعث می شود که تعمیر چرخ های آفرود راحت تر باشد. در صورت بروز هر گونه حفره ای در چرخ های آفرود می توان با تیکه ای تویوپ آن حفره را پوشاند، اما چرخ های پلاستیکی اگر آسیب جدی ببینند باید تعویض شوند. علاوه بر اینها چرخ های آفرود عاج دار می باشد ولی چرخ های اسکوترهای معمولی از این قابلیت بی بهره اند.

قاب هاوربرد

قاب های هاوربرد با توجه به تفاوت سایز چرخ ها کمی متفاوت است. هر چه اسکوتر با قطر چرخ بزرگ تر باشد قاب آن کمی بزرگ تر است. البته این تفاوت خیلی چشمگیر نیست و شاید از دور که تماشا کنید همه ی آن ها یک اندازه به نظر برسند.

زمان مورد نیاز برای شارژ انواع اسکوتر برقی چقدر است؟

مدت زمانی که باتری اسکوترهای  برقی نیاز دارند تفاوتی ندارد. 2 ساعت طول می کشد تا یک باطری خالی اسکوتر کاملا پر شود. البته اگر باتری شما عمر بالایی داشته باشد این زمان می تواند بیشتر هم بشود.

هر اسکوتر برقی با یک بار شارژ چقدر کار می کند؟

میزان شارژدهی یعنی اسکوتر شما با یک بار شارژ چه مدت زمانی را می تواند طی کند. جالب است بدانید که این پارامتر هیچ ربطی به مدل اسکوتر برقی و سایز چرخ های آن ندارد. میزان شارژ دهی فقط به باتری هاوربرد مربوط است و همانطور که گفتیم باتری همه ی اسکوترها تقریبا از یک نوع است. در شرایط نرمال یک اسکوتر می تواند دو ساعت شارژ نگه دارد. اما سطحی که از اسکوتر روی آن استفاده می شود، وزن کاربری که روی اسکوتر قرار دارد و شیب مسیر می تواند این زمان را تغییر دهد.

هاوربردها تا چه وزنی را تحمل می کنند؟

اسکوتر های 6.5 اینچ و 8 اینچ تا 100 کیلوگرم وزن را می توانند تحمل کنند. اما اسکوترهای آفرود به دلیل بزرگتر بودن سایز چرخ ها و توان بیشتر موتور تا 120 کیلوگرم را نیز تحمل می کنند.

آیا سرعت اسکوترهای برقی باهم فرق می کند؟

سرعت اسکوترهای مختلف با هم تفاوتی ندارند و معمولا بین 12 الی 15 کیلومتر بر ساعت می توانند سریع حرکت کنند. وزن کاربر، سطح استفاده از اسکوتر برقی و شیب سطح می توانند در سرعت هاوربرد تاثیر گذار باشند.

چه شیبی برای هاوربردها مناسب است؟

اسکوترهای 6.5 اینچ و 8 اینچ می توانند تا شیب 20 درجه را پشتیبانی کنند و هاوربردهای آفرود به دلیل قدرت موتور بالاتر شیب های 30 درجه را نیز می پیمایند. البته باز هم بستگی به وزن کاربر و سطح زیر اسکوتر دارد.

آیا همه ی سنین می توانند از هاوربرد استفاده کنند؟

تمام سنین می توانند از هر مدل اسکوتر استفاده کنند. اما اگر از اسکوترهای 6.5 اینچ افراد زیر 8 سال استفاده کنند، سواری بهتری را تجربه خواهند کرد. زیرا وزن آنها کمتر است و مانور دادن با اسکوتر 6.5 اینچ بهتر خواهد بود. اسکوتر های 8 اینچ مناسب سنین 8 تا 10 سال می باشند و افراد بالای 10 سال بهتر است از اسکوتر آفرود استفاده کنند.

از اسکوتر برقی خود در چه مکان هایی استفاده کنیم؟

اسکوترهای 6.5 اینچ و 8 اینچ به دلیل چرخ های کوچکتر و موتورهای ضعیفتری که دارند، بهتر است روی سطوح هموارتر استفاده شوند، تا عمر بالایی داشته باشند. سطوحی مانند سرامیک، پارکت و هر سطحی که ناهمواری زیادی نداشته باشد و ترجیحا صاف باشد. اسکوترهای آفرود می توانند در سطوح ناهموارتر مثل آسفالت و زمین های خاکی عملکرد بهتری داشته باشند. البته نام آفرود بعضی ها را یاد اتومبیل های آفرود می اندازد که در هر سطحی حرکت می کنند. اما اسکوترها بسیار کوچک و ضعیفتر از اتومبیل هستند و باید مراقب ناهمواری های شدید باشید. در غیر اینصورت اسکوتر شما ممکن است آسیب جدی ببیند.

قابلیت های اسکوتر آفرود چه فرقی با سایر اسکوترهای برقی دارد؟

هاوربردها اکثرا دارای چراغ، بلوتوث و سیستم پخش موسیقی هستند و این موضوع ربطی به مدل آنها معمولا ندارد.

تفاوت بین اسکوتر برقی 6.5 اینچ و 8 اینچ با آفرود در چیست؟

در پایان مروری بر آنچه گفته شد می کنیم و مهم ترین تفاوت های اسکوترهای معمولی را با آفرود بیان می کنیم. اولین تفاوت آنها در موتور آنها می باشد. اسکوترهای معمولی از موتورهای 250 وات در هر چرخ ،که مجموعا توانی معادل 500 وات می شود، بهره می برند و اسکوترهای آفرود دارای موتورهای 350 واتی هستند. قطر چرخ های آفرود 10 اینچ است و از سایر اسکوترها بزرگتر است. همچنین جنس چرخ های آفرود لاستیکی است و روی آنها عاج وجود دارد. اما چرخ های هاوربردهای معمولی از جنس پلاستیک هستند و بدون عاج. هاوربردهای 6.5 اینچ و 8 اینچ تا 100 کیلوگرم را تحمل می کنند و این رقم برای آفرودها تا 120 کیلوگرم می رسد.

امیدواریم با توجه به نکات گفته شده بتوانید اسکوتر برقی مناسب خود را انتخاب کنید.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره :

021-91301404

09194088803

آدرس واحد مرکزی : تهران – میدان هفت تیر – خیابان بختیار- کوچه موسوی – پلاک 70
آدرس واحد تعمیرات : تهران – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از خیابان حسن بنا – نبش احمدی پلاک 30

💭 نظرات و تجربیات شما عزیزان برای ما بسیار ارزشمند است و همچنین می‌تواند به دیگر عزیزان در انتخاب تصمیم مناسب کمک کند . 💭

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

2 دیدگاه در “بررسی کیفیت اسکوتر برقی 6 اینچ و 8 اینچ با اسکوتر برقی آفرود

 1. مهسا وکیلی گفت:

  سلام. برای اسکوتر سواری تو خیابون کدوم بهتره؟

  1. asadi گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای استفاده داخل شهری مدل های تاشو گزینه های مناسبی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.