آموزش, وبلاگ

شایع ترین خرابی های اسکوتر چیست؟

شایع ترین خرابی های اسکوتر

آیا می دانید شایع ترین خرابی های اسکوتر چیست؟

علل خرابی اسکوتر میتوان موارد زیر را ذکر نمود :
عدم کارکرد چرخ ها 
نداشتن تعادل در اسکوتر
چشمک زدن چراغ قرمز اسکوتر 
خاموش نشدن اسکوتر
عدم کار کرد یک طرف اسکوتر 
سفت شدن چرخ های اسکوتر
مواردی ذکر شده بالا از مهمترین علل خرابی اسکوتر می باشد. علل خرابی اسکوتر برقی

اگر دنبال تعمیر اسکوتر برقی خود هستید روی لینک زیر کلیک کنید

از مهم ترین خرابی های اسکوتر سفت شدن چرخ اسکوتر

در مواجه با این مشکل فکر نکنید که ایراد از موتور های اسکوتر می باشد .این موتورها از نوع براشلس هستند و دارای سه سیم برای قدرت موتور جهت چرخیدن و پنج سیم برای سنسورهای داخل چرخ . اگر در مدار ما اتصالی باشد موتور سفت میشود و در این مواقع اسکوتر روشن نمیشود. اگر با این مشکل مواجه شدید قاب اسکوتر را باز کنید و سوکت باطری را جدا کنید و اسکوتر را جهت تعمیر به تعمیرگاه اسکوتر ببرید. 

روی لینک زیر کلیک کنید  و علت ضربه زدن چرخ را بدانید

چرا چرخ اسکوتر برقی من سفت شده؟

چرا چرخ های اسکوتر من کار نمیکند ؟

اسکوتر من روشن میشود اما کار نمیکند ؟ چیکار کنم ؟  اگر با ریست کردن اسکوتر مشکل بر طرف نشد امکان دارد که برد اسکوتر آسیب دیده است.
برخی از مشتریان بدون آگاهی از حساسیت این دستگاه ها آن را باز میکنند و اقدام به عیب یابی میکنند در این صورت امکان دارد شما نه تنها نتوانید اسکوتر را تعمیر کنید بلکه ایرادی به ایرادات دیگر اسکوتر وارد کنید پس بهتر است که هرگز بدون آگاهی اسکوتر را باز نکنید.

جهت مشاهده قیمت و خرید انواع مدل های چرخ اسکوتر روی لینک زیر کلیک کنیدعلل خرابی اسکوتر برقی

اسکوتر من تعادل ندارد

 اسکوتر را ریست کنید اگر مشکل رفع نشد . ایراد از ناحیه ژیروسکوپ ها (برد های تعادل) میباشد. لذا به دلیل حساسیت برد مذکور، از بازکردن اسکوتر و تلاش برای رفع ایراد مربوطه جدا خوداری فرمایید و دستگاه راجهت تعمیر به مراکز معتبر ارسال نمایید.

عدم تعادل اسکوتر برقی

وقتی که مدار تغذیه اسکوتر یا همان بخش پاور آسیب میبیند این اتفاق می افتد . در این حالت بهتر است اسکوتر را باز کنید و سوکت باطری اسکوتر را جدا کنید تا باطری اسکوترتخلیه کامل نشود اگر باطری اسکوتر تخلیه گردد دیگر شارز نمیشود . برای رفع این مشکل اسکوتر را به مرکز تعمیرات اسکوتر ارسال کنید.

روی لینک زیر کلیک کنید و از خاموش شدن ناگهانی اسکوتر بدانید

چرا با اسکوتر نمیشه روی فرش بازی کرد؟

به دلیل تعبیه نشدن گیربکس در ساختار داخلی اسکوتر استفاده از انها بر روی فرش و یا خاک باعث میشه فشار به بخش موتور و سپس به برد اسکوتر بیاید و برد اسکوتر دچار خرابی شود همچنین به مرور زمان به باطری نیز خسارات جبران نا پذیری وارد میکند
در این حالت جهت تعمیر اسکوتر ابتدا باید از سلامت باطری مطلع شویم زیرا باطری ممکن است تعمیر نشود نیاز به تعویض باشد که در اینصورت باید حتما قبل از تعمیر اسکوتر آنرا بررسی کرد.

چرا اسکوتر به سمت جلو می رود اما به سمت عقب نمی رود ؟

اسکوتر نسبت به ضربه حساس است. اگر اسکوتر ضربه دیده دچار اختلال در حرکت می شود. عمده ترین ایراد در ضربه خوردگی به اسکوتر ابتدا شکستن قاب است که باعث اختلال در حرکت اسکوتر برقی می شود. اسکوترها دارای دو برد تعادل می باشند که کار کردن آنها باید با یکدیگر هماهنگ باشد و cpu در دستگاه هدایت و فرمان این دو برد را انجام می دهد.

در صورت ضربه خورد به دستگاه اسکوتر، این هماهنگی از بین می رود و دیگر اسکوتر در حالت عادی خود کار نمی کند. امکان دارد که اسکوتر با ریست کردن درست شود اما در برخی از موارد این برد ها باید تعمیر یا تعویض گردد. بهتر است برای تعمیر اسکوتر شارژی خود آن را به یک مرکز تعمیرات اسکوتر مجاز ببرید. ما این مشکل را برای شما با کمترین هزینه بر طرف می کنیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.