آموزش, وبلاگ

عملکرد اسکوترهای برقی از لحاظ فنی چگونه است؟

عملکرد اسکوتر برقی از لحاظ فنی

عملکرد اسکوتر برقی به لحاظ فنی چگونه است؟

برای پی بردن به عملکرد اسکوترهای برقی از لحاظ فنی باید بدانید تمامی انواع اسکوترهای برقی دارای بردهای کنترلری هستند که پس از دریافت جریان برق از باتری آن ها را یکدست نموده و به بردهای ژایرو (ژیروسکوپ یا زاویه سنج ها) می فرستند. بردهای زاویه سنج بر حسب زاویه اعمال شده توسط کاربر، با سرعت ۱۰۰ بار درثانیه فرمان رو به جلو و عقب را به چرخ ها برای حفظ تعادل و حرکت ارسال می کنند.

عملکرد اسکوتر برقی

برای تعمیر اسکوتر برقی در مجموعه ساپتک شاپ روی لینک زیر کلیک کنید.

جهت اطلاع از قیمت قطعات داخلی اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

وسیله های دارای برد الکترونیکی و عملکرد اسکوتر برقی

اگر وسیله ای دارای برد الکترونیکی باشد، در هنگام استفاده از آن، قطعات الکترونیکی دستگاه داغ می‌شوند و ممکن است موتورها به هر نحوی دچار اختلال برق رسانی شوند و یا قطعی و مقاومت مقطعی جریان در مدارها به وجود آید. در این حال بلافاصله عملکرد حرکتی اسکوتر برای جلوگیری از آسیب بیشتر به سیستم قطع می گردد. بنابرین باید در هنگام استفاده از اسکوتر برقی نهایت دقت را در نظر بگیرید. نباید به اسکوتر برقی در هنگام استفاده، ضربه‌های شدید وارد شود. اسکوترهای برقی به شدت آسیب پذیر هستند. در این حالت توصیه می‌شود که وسیله برقی را در برابر تکان های شدید محافظت کنید.

به هر حال در نظر بگیرید بهبود عملکرد اسکوتر های برقی با توجه به داشتن چند برد الکترونیکی چه مقدار مراقبت و نگهداری نیاز دارد. برای همین است که با مشاهده هر نوع ایرادی سریعا متخصصین گارانتی خود را با خبر کنید.درصورت نداشتن گارانتی، متخصصین ما را از ایراد پیش آمده مطلع نمایند تا جهت بررسی و رفع ایرادات آن اقدامات لازم انجام شود.

چگونه از باتری اسکوتر برقی نگهداری کنیم؟

باتری اسکوتر برقی در عملکرد اسکوترهای برقی بسیار موثر است. این مدل باتری از نوع لیتیوم بوده و به این صورت درست می‌شود که چند عدد باتری قلمی را کنار هم می‌گذارند و به صورت یکپارچه در می آورند تا ولتاژ بیشتری را از آن برای اسکوتر برقی بگیرند. باتری اسکوتر برقی یکی از اجزاء بسیار مهم در اسکوتر برقی است که اگر در نگهداری آن کوتاهی شود سریع خراب و فاسد می شود. ولتاژ خروجی  باتری 42 ولت است.

خرابی باتری اسکوتر برقی

چگونه بفهمیم که باتری اسکوتر برقی خراب شده است؟

از علائم خرابی باتری اسکوتر برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اسکوتر برقی ناگهان در حال حرکت خاموش می شود.
  • در زمانی که اسکوتر به شارژ متصل می شود، شارژ نمی شود.
  • زمانی که اسکوتر را به شارژ متصل می کنید، بسیار سریع تر از حد معمول شارژ می شود.

 اگر می خواهید باتری اسکوتر شما تا حداکثر عمر مفید خودش را داشته باشد و به شما کار بدهد، لازم است در زمانی که شارژ باتری رو به اتمام است به شارژ کردن آن اقدام کنید و وقتی شارژ شد بلافاصله آن را از برق جدا کنید. اگر برای مدت طولانی از باتری اسکوتر استفاده نشود فاسد می شود.

جهت اطلاع از قیمت و خرید باتری اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

چرخ های اسکوتر برقی چه کاری انجام می دهد؟

یکی از اجزای مهم چرخ اسکوتر برقی است. سایز اسکوترهای برقی، طبق سایز چرخ ها سنجیده می شود. پر استفاده ترین سایز در اسکوتر های برقی سایز 6/5 اینچ است. بسته به مسیر و شرایطی که کاربر اسکوتر دارد، می تواند سایز متناسب با خود را انتخاب کند و اقدام به خرید اسکوتر برقی کند. به هر مقدار که چرخ‌های اسکوتر برقی بزرگتر باشد مناسب کاربرهای سنگین وزن تر است همچنین اسکوتر ها با سایزهای بزرگتر مناسب برای مسیرهای ناهموار است. موتور اسکوتر برقی داخل چرخ ها قرار دارد بنابراین مراقب چرخ ها باشید تا به موتور اسکوتر آسیبی نرسد.

جهت اطلاع از قیمت و خرید انواع چرخ های اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

شاسی اسکوتر برقی چه نقشی در عملکرد اسکوترهای برقی دارد؟

مهمترین و اساسی ترین قطعه در اسکوترهای برقی شاسی آن است و در عملکرد اسکوترهای برقی تاثیر مهمی دارد. این قطعه مهم در زیر قاب دستگاه قرار دارد. شاسی اسکوتر از جنس آلومینیوم بوده تا بتواند وزن کاربر را تحمل کند. این شاسی دارای دو قسمت است و این دو قسمت با یک لوله فلزی به همدیگر متصل می شود. هنگامی که ضربه شدید و محکم به اسکوتر‌ برقی وارد شود احتمال شکستن شاسی آن نیز وجود دارد و اگر شاسی اسکوتر بشکند تا زمانی که دستگاه تعمیر نشود قابل استفاده نخواهد بود. اگر شاسی اسکوتر برقی شکست باید اقدام به تعویض شاسی برقی کنید.

جهت اطلاع از قیمت و خرید شاسی اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

شاسی اسکوتر برقی

چرا ساپتک را انتخاب می کنیم ؟

فروشگاه اسکوتر برقی ساپتک مفتخر است؛ با توجه به نیاز شما عزیزان و مشتریان گرامی اقدام به فروش محصولات خود با قیمت مناسب و کیفیت عالی نماید. ما بر این باور هستیم که فروش، پایان یک معامله نخواهد بود و آغازی بر تداوم همکاری با خریداران محترم است. لذا برای همین منظور سعی خواهیم کرد تا در تمام زمان خرید شما و پس از پایان خرید با برقراری ارتباط با شما خریداران محترم در کنار شما باشیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.