آموزش

نحوه شارژ كردن باطري اسكوتر

اسکوتر برقی ارزان
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

نحوه شارژ کردن باتری اسکوتر برقی

شايد براتون سوال باشه كه نحوه شارژ كردن باطري اسكوتر چگونه است؟
بهتر است باتری را طوری شارژ کنید كه طول عمر باتري اسكوتر زياد شود. در این وبلاگ به بررسی نحوه شارژ كردن باطري اسكوتر و نکاتی در رابطه با نگه داری باتری می پردازیم. حرکت نکردن اسکوتر برقی

مدت زمان شارژ اوليه اسكوتر برقی چقدر می باشد؟

به محض تعويض باتري يا خريد اسكوتر برقي ، دستگاه تان را به مدت ٣ ساعت داخل شارژ بگذاريد. حتي اگر چراغ شارژ روي دستگاه هم سبز شد به هيچ عنوان شارژر را جدا نكنيد. حرکت نکردن اسکوتر برقی

از كجا بفهميم باتری اسكوتر شارژ شده است؟

اگر دقت كرده باشيد روي شارژر اسكوتر برقی يک چراغ است. اين چراغ در حالت عادي سبز و زماني كه در حال شارژ است قرمز مي شود. زماني كه اسکوتر به طور كامل شارژ شد مجددا چراغ روی شارژر سبز مي شود.

مدت زمان شارژ اسكوتر برقی چقدر است؟

به جز شارژ دفعه اول زمان مورد نیاز هر اسکوتر برای شارژ با اسکوترهای دیگر متفاوت است و به عوامل متفاوتی بستگی دارد.
مثل بلوتوث و چراغ های ال ای دی که مصرف باتری را افزایش می دهند و سطحی که اسکوتر روی آن حرکت می کند. نکته بعدی وزن کسی است که سوار اسکوتر می شود و همچنین وزن خود اسکوتر برقی که هر چه این وزن بیشتر باشد مصرف شارژ باتری بیشتر خواهد بود. حرکت نکردن اسکوتر برقی

آيا دما در طول عمر باتری موثر هست؟

يكي از عوامل موثر در طول عمر اسكوتر برقي دماست. دماي زير صفر يا بالاي ٤٠-٣٠ درجه باعث كاهش طول عمر باتري اسكوتر برقي مي شود.

ايده آل ترين دما برای نگهداری باتری اسكوتر برقی چقدر است؟

بهترين دما براي نگهداري و افزايش طول عمر اسكوتر برقي دماي بين ٣٠-٠ درجه است.

نحوه صحيح جا زدن سوكت شارژر اسكوتر برقی

صحيح جا زدن سوكت شارژر بسيار مهم است. براي شارژ شدن بايد دو قسمت مشخص شده داخل سوكت اسكوتر و سوكت شارژر به يكديگر متصل شوند. توجه كنيد كه ابتدا اسكوتر را از شارژر جدا كنيد و سپس آن را روشن كنيد.

ويژگی باتری های لیتیومی

باتری اسكوتر ها باتری ليتيومی است. هر چه شما بيشتر باتری های ليتيومی را شارژ كنيد و استفاده كنيد طول عمر آن ها بيشتر مي شود.

اشتباهات رايج در مورد نگهداری باتری اسكوتر برقی

يكی از اشتباهات رايج در نحوه شارژ كردن باطري اسكوتر كه باعث خرابی باتری اسكوتر برقی مي شود اين است كه شما اسكوترتان را به مدت چند ماه بدون استفاده نگه داريد. اين كار باعث مي شود كه باتری اسکوتر از کار بیفتد. در ٨٠ درصد مواقع باتری بايد تعويض شود و اگر خيلی خوش شانس باشيد ممكن است باتری با شوک احيا شود.

چيكار كنيم كه باتری اسكوتر برقی از كار نيفتد؟

نكته ای كه بايد رعايت كنيد اين است كه به هيچ عنوان برای مدت طولانی اسكوتر رو بلا استفاده نگه نداريد و هر ١٠-٨ روز يك بار اسكوتر را شارژ و روشن كنيد.

در صورت خرابی باتری چيكار كنيم؟

در اين زمان شما بايد باتری اسكوتر برقی را تعويض كنيد. دقت كنيد كه باتری ها حتما مهلت تست داشته باشند چون سلامت باتري در چند روز اول مشخص مي شود. 
 متخصصین فنی مجموعه ساپتک ایرانیان در کمترین زمان ممکن باتری اسکوتر برقی شما را با باتری با کیفیت تعویض می کند و با خیال راحت از سلامت اسکوتر خود و کیفیت قطعه اطمینان حاصل می کنید.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره :

021-91301404

09194088807

آدرس واحد مرکزی : تهران – میدان هفت تیر – خیابان بختیار- کوچه موسوی – پلاک 70
آدرس واحد تعمیرات : تهران – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از خیابان حسن بنا – نبش احمدی پلاک 30

💭 نظرات و تجربیات شما عزیزان برای ما بسیار ارزشمند است و همچنین می‌تواند به دیگر عزیزان در انتخاب تصمیم مناسب کمک کند . 💭

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.