آموزش, وبلاگ

نحوه ی استفاده و نگهداری از اسکوتر برقی ناین بات

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

نحوه ی استفاده و نگهداری از اسکوتر برقی ناین بات

اسکوتر برقی نامی آشنا برای همه است. اسکوتر برقی وسیله ای مدرن و جذاب است که بسیاری آرزوی داشتنش را دارند ولی با شنیدن اسکوتر ناین بات شاید به خوبی متوجه نشوید که این نوع اسکوترها چه نوع اسکوتری هستند. مردم در اولین برخورد با اسکوترهای ناین بات با سوال هایی در مورد نحوه ی استفاده و نگهداری از اسکوتر برقی ناین بات روبرو می شوند. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم به طور مختصر درباره نحوه ی استفاده و نگهداری از اسکوتر برقی ناین بات برای شما همراهان گرامی توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

آیا با اسکوترهای سگوی آشنا هستید؟

برای این که با اسکوتر ناین بات Ninebot آشنا شوید باید بدانید که اسکوتر سگوی به چه نوع اسکوتری می گویند. سگوی ها مدل قدیمی از اسکوترها هستند. تا مدتی از سگوی ها در سان های نظامی و پارک ها استفاده می کردند. این نوع اسکوتر ها از قدرت بالایی برخوردار هستند به خاطر همین مناسب برای شیب های تند است.

امروزه سگوی ها هم جنبه کاربردی دارند و هم جنبه تفریحی. بیشتر در زمین های کشاورزی، باغ ها، ویلاها و زمین های ناصاف استفاده می شود. 

photo_2019-03-11_12-48-37

حال که با اسکوترهای سگوی آشنا شدید به توضیح اسکوترهای ناین بات که موضوع اصلی ما است می پردازیم. اسکوتر ناین بات از سگوی ها کوچک تر هستند و به مدل کوچک تر سگوی ها( مینی) ناین بات می گویند. از نظر ظاهری ناین بات ها بسیار زیباتر و شکیل تر از سگوی ها هستند. از نظر قدرت، قدرت کمتری نسبت به سگوی ها دارند. ناین بات یک مدل اسکوتر بین سگوی و اسکوترهای هوشمند هستند.

کارآیی دسته میانی اسکوتر ناین بات چیست؟

اسکوترهای ناین بات دارای یک دسته در وسط هستند که تا زانوی کاربر اسکوتر بالا آمده است. این دسته برای کنترل ناین بات است. کاربر اسکوتر می تواند با زانوی خود دستگاه را کنترل کند. دسته ناین بات کار فرمان را انجام می دهد. بعضی فکر می کنند که دسته اسکوتر ناین بات برای حفظ تعادل است در حالی که این مطلب اصلا درست نیست بلکه با این دسته مثل فرمان می توانید به سمت راست و چپ حرکت کنید. اگر از این دسته به عنوان تکیه گاه و حفظ تعادل استفاده کنید، ممکن است دسته آسیب ببیند یا دچار شکستگی شود.

در چه مکان هایی می توان از اسکوتر برقی ناین بات استفاده کرد؟

نحوه ی نگهداری از اسکوتر برقی ناین بات به این گونه است که کاربران می بایست هنگام استفاده از آن به این نکته توجه نمایند و آن محلی است که قرار است در آن اسکوتر را به حرکت درآورند. از اسکوتر ناین بات در مکان های نرم مثل حرکت کردن روی شن و ماسه یا در ساحل استفاده نشود. اگر در این مکان ها استفاده شود، در این حالت فشار زیادی به موتورهای موجود در چرخ های اسکوتر وارد می گردد. این اسکوترها مناسب زمین ها و مسیرهای نرم نیست و ضریب سوختن دستگاه بالا می رود .

اطلاعاتی درمورد اسکوتر ناین بات

نحوه ی کار اسکوتر برقی ناین بات چگونه است؟

20151019_mitv3-ninebot-mini-1024x512-19oct-1pm051

تمامی انواع اسکوتر های اسمارت بالانس یعنی سگوی ها، ناین بات ها، اسمارت اسکوتر ها و … همگی دارای بردهای کنترلی هستند. که پس از روشن شدن باتری جریان برق را به بردهای ژیروسکوپ یا زاویه سنج ها ژیروسکوپ و صفحات الکترونیکی کنترل سرعت می رسانند. اطلاعات مربوط به RPM موتور ها و میزان شیب را نیز دریافت و سپس آن ها را به صفحه کنترل اصلی (مادربرد) ارسال می کنند.

بردهای زاویه سنج بر حسب زاویه اعمال شده توسط کاربر، با سرعت ۱۰۰ بار در ثانیه فرمان رو به جلو و عقب را به چرخ ها برای حفظ تعادل و حرکت ارسال می کنند. اگر موتورها به هر نحو دچار اختلال برق رسانی شوند و یا قطعی و مقاومت مقطعی جریان در مدار ها به وجود آید بلافاصله عملکرد حرکتی اسکوتر برای جلوگیری از آسیب بیشتر به سیستم قطع می گردند. در این حالت کاربر می بایست با مشاهده هر نوع ایرادی سریع به متخصصین ما با گارانتی خود و یا درصورت نداشتن گارانتی، متخصصین ما را از ایراد پیش آمده مطلع نمایند تا جهت رفع ایرادات آن اقدامات لازم انجام شود.

قیمت اسکوتر برقی ارزان

نحوه استفاده از انواع اسکوترهای برقی

کسانی که خواهان خرید اسکوتر برقی هستند یک فکر باعث نگرانی آن ها می شود. آن فکر این است که نحوه ی نگهداری از اسکوتر برقی چگونه است؟ چگونه از اسکوتر برقی استفاده کنیم؟ شاید از اسکوتر برقی به پایین پرتاب شویم. امثال این افکار یک نگرانی را برای متقاضیان اسکوتر به وجود می آورد. اگر با نحوه استفاده از اسکوتر برقی آشنا شوید بدون هیچ نگرانی می توانید از این وسیله استفاده و نگهداری کنید. در ادامه به نحوه سوار شدن بر اسکوتر برقی اشاره خواهیم کرد.

چگونه سوار اسکوتر برقی ناین بات شویم؟

اسکوتر برقی ناین بات در محلی که پاها قرار می گیرد سنسورهایی دارد که به محض این که پاها بر روی آن قرار بگیرد شروع به حرکت می کند. سوارشدن اولیه بسیار مهم است و باید به شیوه صحیح انجام شود تا خطری را برای کاربر اسکوتر به وجود نیاورد. برای سوار شدن بر اسکوتر برقی ابتدا باید پای راست را روی اسکوتر برقی قرار دهید. وقتی چراغ های اسکوتر که آماده بودن اسکوتر برای حرکت را نشان می دهد، بلافاصله پای دیگر را بر اسکوتر بگذارید.

در ابتدای کار شاید این کار برای شما کمی مشکل باشد ولی خیلی زود به این کار مسلط می شوید و بدون هیچ نگرانی می توانید سوار اسکوتر شوید. شما تا وقتی حرفه ای نشدید می توانید از یک انسان دیگر یا یک درخت یا ستون و مثل این ها کمک بگیرید و سوار اسکوتر شوید و وقتی سوار شدن را یاد گرفتید دیگر نیازی به کمک نخواهید داشت البته اسکوترهای ناین بات به دلیل اینکه دارای دسته هستند استفاده از آنها نسبت به اسکوترهای دیگر آسان تر است.

چگونه با ناین بات ها به جلو و عقب حرکت کنیم؟

وقتی که بخواهید به سمت جلو حرکت کنید با پنجه پا به محل قرار گرفتن پاها فشار وارد می کنید. با این کار اسکوتر به جلو می رود و هر چه مقدار فشار با پنجه پا بیشتر باشد سرعت آن زیادتر می شود. اگر با پاشنه پا به اسکوتر فشار وارد کنیم اسکوتر به عقب حرکت می کند.

چگونه از باتری اسکوتر برقی ناین بات نگهداری کنیم؟

یکی از قطعات بسیار مهم و کاربردی باتری ناین بات است. اگر از باتری اسکوتر درست استفاده نشود خیلی زود فاسد می شود. ما در این قسمت به روش استفاده از باتری اسکوتر می پردازیم تا باتری اسکوتر بیشترین عمر خود را داشته باشد. به نکاتی که در ادامه بیان می کنیم، توجه داشته باشید.

  • برای زمان طولانی اسکوتر را متصل به برق نکنید و وقتی شارژ شد از برق جدا کنید. زمان مناسب برای شارژ اسکوتر 2 ساعت است.
  • بهترین مقدار برای شارژ باتری بین 20 تا 80 درصد است.
  • اگر برای مدت طولانی از اسکوتر استفاده نمی کنید حداقل ماهی یک مرتبه اسکوتر را شارژ کنید.
  • اگر باتری اسکوتر زیاد گرم شد کمی به آن استراحت دهید تا خنک شود.

روش استفاده صحیح از اسکوتر برقی ناین بات چیست؟

برای اینکه اسکوتر شما آسیب نبیند باید با نحوه ی نگهداری از آن و روش صحیح استفاده اش را بدانید. اگر نکات ایمنی را در استفاده از اسکوتر مراعات نکنید خیلی زود اسکوتر برقی شما آسیب می بیند. برای نگهداری و افزایش عمر اسکوتر خود به این نکات توجه کنید.

  • اسکوترهای برقی دارای یک شاسی هستند که از دو قسمت تشکیل شده و این دو قسمت با یک لوله که در وسط قرار دارد به هم متصل می شود. اگر کاربر اسکوتر برقی پای خودش را وسط اسکوتر قرار دهد، باعث شکستگی شاسی اسکوتر می شود.
  • اگر افراد سنگین وزن از اسکوتر برقی در شیب بیشتر از 20 درجه استفاده کند فشار زیادی به برد و باتری اسکوتر وارد می کند و احتمال آسیب دیدن آنها بسیار است.
  • ناین بات ها برای برای دمای زیر صفر و بالای 35 درجه مناسب نیست. از نگهداری آن در دمای زیر صفر و بالای 35 درجه اجتناب کنید چون احتمال آسیب دیدن باتری و برد اسکوتر برقی وجود دارد.
و اما کلام آخر ...

ما در این نوشتار با نحوه ی نگهداری از اسکوتر برقی ناین بات توضیح دادیم. با آشنایی با روش نگهداری و روش استفاده صحیح از اسکوتر می توانید عمر اسکوتر ناین بات خود را افزایش دهید. و از خراب شدن آن جلوگیری کنید و با استفاده صحیح از اسکوتر از آسیب زدن به خود و اسکوتر خود جلوگیری کنید.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره :

021-91301404

09194088807

آدرس واحد مرکزی : تهران – میدان هفت تیر – خیابان بختیار- کوچه موسوی – پلاک 70
آدرس واحد تعمیرات : تهران – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از خیابان حسن بنا – نبش احمدی پلاک 30

💭 نظرات و تجربیات شما عزیزان برای ما بسیار ارزشمند است و همچنین می‌تواند به دیگر عزیزان در انتخاب تصمیم مناسب کمک کند . 💭

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.