آموزش, وبلاگ

مهم ترین دلایل لرزش اسکوتر برقی زیر پا

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

چرا اسکوتر برقی زیر پا میلرزد؟

 یکی از مشکلاتی که بسیاری از کاربران اسکوتر با آن مواجه هستند آن است که گاهی در زمانی که کاربر از اسکوتر برقی استفاده می کند لرزشی در آن احساس می کند. این لرزش ممکن است شدیدتر شود به گونه ای که کاربر مجبور به توقف کردن شود. ولی دوباره بعد از حرکت کردن و کمی رانندگی دوباره این مشکل برایش پیدا می شود. اگر مسیری که در آن سوار اسکوتر می شوید ناصاف باشد این مشکل بیشتر نمایان می شود و باعث ناراحتی زیاد کاربر اسکوتر می شود.
می خواهیم با هم بررسی کنیم که چرا اسکوتر زیر پا میلرزد؟

یکی از مواردی که استفاده کنندگان اسکوتر با آن مواجه می شوند لرزیدن اسکوتر در حین سوار شدن و یا پیاده شدن آن است و یا حتی در حالت استفاده نیز ممکن است این اتفاق بیفتد.

علت های لرزیدن اسکوتر برقی چیست؟

علت های زیادی وجود دارد که باعث لرزیدن اسکوتر در زیر پا می شود. اگر شما نیز از این مشکل رنج می برید می توانید با مطالعه این قسمت مشکل خود را برطرف کنید. 

وزن سبک کاربر اسکوتر برقی

 اگر کاربر اسکوتر برقی وزنی کمتر از 15 کیلوگرم داشته باشد اسکوتر در زمان حرکت شروع به لرزیدن می کند. لرزش اسکوتر در اسکوتر های قدیمی بیشتر مشاهده می شد. در اسکوتر های جدید که قابلیت اتو بالانس را دارند، این مشکل به وجود نمی‌آید. اسکوتر هایی که قابلیت اتو بالانس را ندارند قابلیت اضافه کردن این آپشن به آن ها وجود دارد. شما می توانید با مراجعه به تعمیرکاران حرفه ای اقدام به این کار کنید. 

استفاده نادرست از اسکوتر برقی

گاهی به خاطر استفاده نادرست از اسکوتر برقی مشکل لرزه در اسکوتر به وجود می آید. در زمان سوار شدن بر اسکوتر باید به شیوه صحیح بر آن بایستید. زانوها کمی به طرف جلو خم شود و پاها در محل مخصوص خودش روی اسکوتر قرار گیرد. در زمان سوار شدن دقت کنید بدن خود را زیاد محکم نگیرید. 

ریست نادرست اسکوتر برقی

یکی از موارد این است که برخی افراد اسکوترهایشان را به شیوه نادرست ریست می کنند. همین کار مشکلاتی مانند لرزش اسکوتر را به وجود آورده است. برای اطلاع از نحوه ی درست ریست کردن اسکوتر برقی لینک زیر را ببینید.

 

به وجود آمدن مشکل فنی در اسکوتر

 زمانی که شما اسکوتر برقی را خریداری می کنید بدون هیچ لرزشی از آن استفاده می کنید. به مرور زمان در زمان حرکت یا توقف لرزشی در اسکوتر خود احساس می کنید. در این صورت لازم است اسکوتر خود را به روشی صحیح ریست کنید. با ریست کردن ممکن است مشکل لرزش برطرف شود ولی اگر مشکل همچنان باقی بود در اسکوتر شما مشکل فنی به وجود آمده است. باید اسکوتر را به تعمیرگاه مورد اطمینان اسکوتر ببرید. 

انواع مشکل فنی اسکوتر برقی کدام است؟

  • گاه مهره محور جلو یا عقب اسکوتر شل می شود و همین علت باعث لرزش اسکوتر می‌شود. شما مهره‌های محور جلو و عقب را بررسی کنید در صورتی که آن ها شل شده‌اند، آن ها را محکم کنید.
  • در بعضی از مواقع پیچ هایی که قاب اسکوتر برقی را به آن متصل می کند، شل می شود و لرزشی را در اسکوتر به وجود می آورد. شما برای اطمینان پیچ های قاب اسکوتر را حتما بررسی کنید و در صورت شل شدن، آن ها را محکم کنید.
  • اسکوتر هایی که چرخ آن نیاز به هوا دارد اگر فشار هوای آن چرخ ها تنظیم نباشد، مشکل لرزش اسکوتر برقی را به وجود می آورد. در صورت ایجاد مشکل لرزش حتما از تنظیم بودن فشار هوای چرخ های اسکوتر مطمئن شوید.
  • اگر به  اسکوتر برقی شما ضربه محکم وارد شد امکان شکستن قاب آن وجود دارد. در این صورت بعد از ضربه حتما بدنه اسکوتر خود را بررسی کنید تا اگر قاب شکسته یا ترک خورده است. در این حال برای تعمیر یا تعویض قاب اسکوتر می توانید به یک مرکز معتبر تعمیر اسکوتر برقی مراجعه کنید.  اتصالات جوش که در قاب اسکوتر وجود دارد در معرض شکستن است و زودتر می شکند. این اتصالات را نیز بررسی کنید.
جمع بندی

وسایل مدرن امروزی در زمان استفاده ممکن است مشکلاتی برای آن ها به وجود بیاید. لازم است از آن مشکلات با خبر باشید و راه برطرف کردن آن را نیز بدانید. اسکوتر برقی نیز از این قاعده مستثنا نیست. یکی از مشکلات اسکوتر برقی لرزش آن است. در زمان ایجاد این مشکل گاهی به آسانی لرزش قابل رفع و برطرف کردن است. ما در این مقاله به مسئله لرزش اسکوتر برقی و علت هایی که آن را به وجود می‌آورد، پرداختیم. با آشنایی از این علل در بسیاری از مواقع می توانید لرزش اسکوتر خود را بدون مراجعه به تعمیرگاه به آسانی برطرف کنید. 

امیدوارم این وبلاگ پاسخ سوال چرا اسکوتر زیر پا میلرزد؟ را به شما داده باشد. پشتیبانی تیم ساپتک آماده پاسخگویی به تمام سولات شما می باشند.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره :

021-91301404

09194088807

آدرس واحد مرکزی : تهران – میدان هفت تیر – خیابان بختیار- کوچه موسوی – پلاک 70
آدرس واحد تعمیرات : تهران – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از خیابان حسن بنا – نبش احمدی پلاک 30

💭 نظرات و تجربیات شما عزیزان برای ما بسیار ارزشمند است و همچنین می‌تواند به دیگر عزیزان در انتخاب تصمیم مناسب کمک کند . 💭

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.