وبلاگ, آموزش

چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

چگونه سوار اسکوتر برقی شویم

یکی از نگرانی های مشتریان، یادگیری نحوه سوار شدن بر روی اسکوتر برقی است.
ما در این وبلاگ به نحوه سوار شدن بر روی اسکوتر های شارژی و راه های حفظ تعادل و ایمنی بر روی این اسکوتر های هوشمند می پردازیم. پس ببینیم چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟

چرا باید نحوه صحیح سوارشدن بر اسکوتر برقی را بدانیم؟

در ابتدای کار سوارشدن بر اسکوتر برقی کار آسانی نیست. زیرا در محل قرارگرفتن پاها سنسورهایی وجود دارد که در زمان قرارگرفتن پاها بر آن اسکوتر شروع به حرکت می‌کند. به همین خاطر اگر در زمان سوارشدن پا را با زاویه خاص بر روی آن سنسورها قرار دهید، اسکوتر شروع به حرکت می‌کند و فرصت اینکه شما پای دیگرتان را روی اسکوتر قرار دهید؛ به شما نمیدهد. 

نکات قبل استفاده از اسکوتر برقی

قبل از اینکه سوار اسکوتر برقی شوید و از آن استفاده کنید، حتما مانند هر وسیله دیگر دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و با شرایط و ویژگی‌های اسکوتر برقی آشنا شوید تا با آشنایی بیشتر، این دستگاه کارایی بهتری برای شما داشته باشد.

روشن‌کردن اسکوتر

در کنار اتصال کابل شارژ به اسکوتر برقی یک دکمه وجود دارد که برای روشن و خاموش‌کردن دستگاه اسکوتر برقی به کار می‌رود. شما با استفاده از این دکمه اسکوتر را روشن کرده و آماده برای حرکت می‌شوید.

led روی چرخ اسکوتر برقی

میزان شارژ باتری

زمانی که میخواهید از اسکوتر برقی استفاده کنید مقدار شارژ دستگاه را ببینید. اگر شارژ آن رو به اتمام است آن را شارژ کنید در غیر این صورت دستگاه آماده برای سوارشدن و لذت بردن است.

نحوه صحیح ایستادن بر روی اسکوتر برقی

در ابتدای کار، حتما برای سوار شدن از دیگران کمک بگیرید یعنی با تکیه به دیگران یا ستون می‌توانید به‌راحتی سوار اسکوتر شوید. وقتی می‌خواهید سوار اسکوتر شوید اول پای راست خود را بر اسکوتر قرار داده و وقتی چراغ‌ های بدنه اسکوتر که علامت آماده بودن اسکوتر برای حرکت است، روشن شد بلافاصله پای دیگر خود را برروی اسکوتر قرار دهید.

چگونه تعادل خود را بر روی اسکوتر برقی حفظ کنیم

زمانی که سوار اسکوتر برقی شدید باید بدن خود را راحت و شل بگیرید و نباید خود را زیاد به‌ طرف جلو خم کنید. این کار خودش باعث می‌شود که تعادلتان به هم بخورد. با ایستادن صحیح روی دستگاه با خیالی راحت حرکت می‌کنید و هر زمان احساس خطر کردید و نیاز به توقف داشتید یکی از پاهای خود را از اسکوتر برداشته و از پشت اسکوتر بر زمین قرار دهید.

چگونه با اسکوتر برقی به راست و چپ حرکت کنیم؟

موقعی که با اسکوتر برقی در حال حرکت هستید. اگر قصد کنید، به سمت راست بپیچید با پنجه پای راست خود به‌ طرف راست اسکوتر فشار وارد کنید و از وارد کردن فشار با پای چپ خود به دستگاه اجتناب کنید. با این کار خواهید دید که دستگاه به سمت راست می‌چرخد. اگر همین کار را با پای چپ انجام دهید یعنی با نوک پا به سمت چپ فشار وارد کرده و با پای راست هیچ فشاری را بر دستگاه وارد نکنید، اسکوتر به سمت چپ حرکت می‌کند.

ویدیو آموزش سوار شدن بر روی اسکوتر برقی را ببینید

چگونه با اسکوتر برقی به جلو و عقب حرکت کنیم؟

 موقعی که کاربر اسکوتر میخواهد به‌طرف جلو حرکت کند باید با پنجه پا به پایین فشار بیاورد. این کار باعث میشود که اسکوتر حرکتش به‌طرف جلو باشد و اگر کاربر بخواهد به‌طرف عقب حرکت کند، با پاشنه پا بر اسکوتر خود فشار می‌آورد با این کار اسکوتر به عقب حرکت می‌کند.

چگونه از اسکوتر برقی پیاده شویم؟

پیاده شدن از اسکوتر برقی مانند سوارشدن بر اسکوتر برقی بسیار اهمیت دارد و لازم به آشنایی با این کار داریم. برای این کار تا جایی که امکان دارد سرعت اسکوتر را کم کرده و یکی از پاها را از روی اسکوتر بردارید و از پشت اسکوتر پای خود را بر روی زمین قرار دهید و با حفظ تعادل پای دیگر خود را نیز از اسکوتر بردارید.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره :

021-91301404

09194088803

آدرس واحد مرکزی : تهران – میدان هفت تیر – خیابان بختیار- کوچه موسوی – پلاک 70
آدرس واحد تعمیرات : تهران – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از خیابان حسن بنا – نبش احمدی پلاک 30

💭 نظرات و تجربیات شما عزیزان برای ما بسیار ارزشمند است و همچنین می‌تواند به دیگر عزیزان در انتخاب تصمیم مناسب کمک کند . 💭

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.