وبلاگ, آموزش

چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟

چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟

چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟

یکی از نگرانی های مشتریان، یادگیری نحوه سوار شدن بر روی اسکوتر برقی است.
ما در این وبلاگ به نحوه سوار شدن بر روی اسکوتر های شارژی و راه های حفظ تعادل و ایمنی بر روی این اسکوتر های هوشمند می پردازیم. پس ببینیم چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟

چرا باید نحوه صحیح سوارشدن بر اسکوتر برقی را بدانیم؟

در ابتدای کار سوارشدن بر اسکوتر برقی کار آسانی نیست. زیرا در محل قرارگرفتن پاها سنسورهایی وجود دارد که در زمان قرارگرفتن پاها بر آن اسکوتر شروع به حرکت می‌کند. به همین خاطر اگر در زمان سوارشدن پا را با زاویه خاص بر روی آن سنسورها قرار دهید، اسکوتر شروع به حرکت می‌کند و فرصت اینکه شما پای دیگرتان را روی اسکوتر قرار دهید؛ به شما نمیدهد. 

روی لینک زیر کلیک کنید و از دلایل لرزش اسکوتر زیر پا بدانید

نکات قبل استفاده از اسکوتر برقی

قبل از اینکه سوار اسکوتر برقی شوید و از آن استفاده کنید، حتما مانند هر وسیله دیگر دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید و با شرایط و ویژگی‌های اسکوتر برقی آشنا شوید تا با آشنایی بیشتر، این دستگاه کارایی بهتری برای شما داشته باشد. (چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟)

برای اطلاع از 8 اپلیکیشن اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

روشن‌کردن اسکوتر

در کنار اتصال کابل شارژ به اسکوتر برقی یک دکمه وجود دارد که برای روشن و خاموش‌کردن دستگاه اسکوتر برقی به کار می‌رود. شما با استفاده از این دکمه اسکوتر را روشن کرده و آماده برای حرکت می‌شوید.

چگونه سوار اسکوتر برقی شویم

میزان شارژ باتری

زمانی که میخواهید از اسکوتر برقی استفاده کنید مقدار شارژ دستگاه را ببینید. اگر شارژ آن رو به اتمام است آن را شارژ کنید در غیر این صورت دستگاه آماده برای سوارشدن و لذت بردن است.

روی لینک زیر کلیک کنید تا از نحوه شارژ، مدت زمان شارژ شدن و مدت زمان نگه داری شارژ انواع اسکوتر برقی مطلع شوید

نحوه صحیح ایستادن بر روی اسکوتر برقی

در ابتدای کار، حتما برای سوار شدن از دیگران کمک بگیرید یعنی با تکیه به دیگران یا ستون می‌توانید به‌راحتی سوار اسکوتر شوید. وقتی می‌خواهید سوار اسکوتر شوید اول پای راست خود را بر اسکوتر قرار داده و وقتی چراغ‌ های بدنه اسکوتر که علامت آماده بودن اسکوتر برای حرکت است، روشن شد بلافاصله پای دیگر خود را برروی اسکوتر قرار دهید. (چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟)

چگونه تعادل خود را بر روی اسکوتر برقی حفظ کنیم

زمانی که سوار اسکوتر برقی شدید باید بدن خود را راحت و شل بگیرید و نباید خود را زیاد به‌ طرف جلو خم کنید. این کار خودش باعث می‌شود که تعادلتان به هم بخورد. با ایستادن صحیح روی دستگاه با خیالی راحت حرکت می‌کنید و هر زمان احساس خطر کردید و نیاز به توقف داشتید یکی از پاهای خود را از اسکوتر برداشته و از پشت اسکوتر بر زمین قرار دهید. (چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟)

چگونه با اسکوتر برقی به راست و چپ حرکت کنیم؟

موقعی که با اسکوتر برقی در حال حرکت هستید. اگر قصد کنید، به سمت راست بپیچید با پنجه پای راست خود به‌ طرف راست اسکوتر فشار وارد کنید و از وارد کردن فشار با پای چپ خود به دستگاه اجتناب کنید. با این کار خواهید دید که دستگاه به سمت راست می‌چرخد. اگر همین کار را با پای چپ انجام دهید یعنی با نوک پا به سمت چپ فشار وارد کرده و با پای راست هیچ فشاری را بر دستگاه وارد نکنید، اسکوتر به سمت چپ حرکت می‌کند. (چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟)

نحوه سوار شدن به اسکوتر برقی

جهت مشاهده قیمت و خرید قطعات اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

ویدیو آموزش سوار شدن بر روی اسکوتر برقی را ببینید

چگونه با اسکوتر برقی به جلو و عقب حرکت کنیم؟

 موقعی که کاربر اسکوتر میخواهد به‌طرف جلو حرکت کند باید با پنجه پا به پایین فشار بیاورد. این کار باعث میشود که اسکوتر حرکتش به‌طرف جلو باشد و اگر کاربر بخواهد به‌طرف عقب حرکت کند، با پاشنه پا بر اسکوتر خود فشار می‌آورد با این کار اسکوتر به عقب حرکت می‌کند. (چگونه سوار اسکوتر برقی شویم؟)

چگونه از اسکوتر برقی پیاده شویم؟

پیاده شدن از اسکوتر برقی مانند سوارشدن بر اسکوتر برقی بسیار اهمیت دارد و لازم به آشنایی با این کار داریم. برای این کار تا جایی که امکان دارد سرعت اسکوتر را کم کرده و یکی از پاها را از روی اسکوتر بردارید و از پشت اسکوتر پای خود را بر روی زمین قرار دهید و با حفظ تعادل پای دیگر خود را نیز از اسکوتر بردارید. 

آموزش حرکت با اسکوتر ناین بات

در ادامه در رابطه با نحوه حرکت اسکوترهای ناین بات باهم آشنا خواهیم شد.

اسکوتر برقی ناین بات

کارآیی دسته میانی اسکوتر ناین بات چیست؟

اسکوترهای ناین بات دارای یک دسته در وسط هستند که تا زانوی کاربر اسکوتر بالا آمده است. این دسته برای کنترل ناین بات است. کاربر اسکوتر می تواند با زانوی خود دستگاه را کنترل کند. دسته ناین بات کار فرمان را انجام می دهد. بعضی فکر می کنند که دسته اسکوتر ناین بات برای حفظ تعادل است در حالی که این مطلب اصلا درست نیست بلکه با این دسته مثل فرمان می توانید به سمت راست و چپ حرکت کنید. اگر از این دسته به عنوان تکیه گاه و حفظ تعادل استفاده کنید، ممکن است دسته آسیب ببیند یا دچار شکستگی شود.

جهت مشاهده قیمت و خرید انواع لوازم یدکی اسکوتر ناین بات، تاشو و شیائومی روی لینک زیر کلیک کنید

چگونه سوار اسکوتر برقی ناین بات شویم؟

اسکوتر برقی ناین بات در محلی که پاها قرار می گیرد سنسورهایی دارد که به محض این که پاها بر روی آن قرار بگیرد شروع به حرکت می کند. سوارشدن اولیه بسیار مهم است و باید به شیوه صحیح انجام شود تا خطری را برای کاربر اسکوتر به وجود نیاورد. برای سوار شدن بر اسکوتر برقی ابتدا باید پای راست را روی اسکوتر برقی قرار دهید. وقتی چراغ های اسکوتر که آماده بودن اسکوتر برای حرکت را نشان می دهد، بلافاصله پای دیگر را بر اسکوتر بگذارید.

در ابتدای کار شاید این کار برای شما کمی مشکل باشد ولی خیلی زود به این کار مسلط می شوید و بدون هیچ نگرانی می توانید سوار اسکوتر شوید. شما تا وقتی حرفه ای نشدید می توانید از یک انسان دیگر یا یک درخت یا ستون و مثل این ها کمک بگیرید و سوار اسکوتر شوید و وقتی سوار شدن را یاد گرفتید دیگر نیازی به کمک نخواهید داشت البته اسکوترهای ناین بات به دلیل اینکه دارای دسته هستند استفاده از آنها نسبت به اسکوترهای دیگر آسان تر است.

چگونه با ناین بات ها به جلو و عقب حرکت کنیم؟

وقتی که بخواهید به سمت جلو حرکت کنید با پنجه پا به محل قرار گرفتن پاها فشار وارد می کنید. با این کار اسکوتر به جلو می رود و هر چه مقدار فشار با پنجه پا بیشتر باشد سرعت آن زیادتر می شود. اگر با پاشنه پا به اسکوتر فشار وارد کنیم اسکوتر به عقب حرکت می کند.

روش استفاده صحیح از اسکوتر برقی ناین بات چیست؟

برای اینکه اسکوتر شما آسیب نبیند باید با نحوه ی نگهداری از آن و روش صحیح استفاده اش را بدانید. اگر نکات ایمنی را در استفاده از اسکوتر مراعات نکنید خیلی زود اسکوتر برقی شما آسیب می بیند. برای نگهداری و افزایش عمر اسکوتر خود به این نکات توجه کنید.

  • اسکوترهای برقی دارای یک شاسی هستند که از دو قسمت تشکیل شده و این دو قسمت با یک لوله که در وسط قرار دارد به هم متصل می شود. اگر کاربر اسکوتر برقی پای خودش را وسط اسکوتر قرار دهد، باعث شکستگی شاسی اسکوتر می شود.
  • اگر افراد سنگین وزن از اسکوتر برقی در شیب بیشتر از 20 درجه استفاده کند فشار زیادی به برد و باتری اسکوتر وارد می کند و احتمال آسیب دیدن آنها بسیار است.
  • ناین بات ها برای برای دمای زیر صفر و بالای 35 درجه مناسب نیست. از نگهداری آن در دمای زیر صفر و بالای 35 درجه اجتناب کنید چون احتمال آسیب دیدن باتری و برد اسکوتر برقی وجود دارد.

جهت تعمیر اسکوتر برقی ناین بات خود روی لینک زیر کلیک کنید

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *