برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

انواع قطعات دوچرخه برقی

فروش انواع قطعات دوچرخه برقی

شارژر  دوچرخه برقی

برد الکترونیکی 

چرخ ها و لاستیک یا موتور 

درایور یا کنترلر

باتری دوچرخه برقی

و سایر قطعات اتصال در دوچرخه برقی

معرفی قطعات دوچرخه برقی

دوچرخه

باطری دوچرخه برقی

موتور دوچرخه شارژی

موتور دوچرخه برقی

دسته گاز

دسته گاز

نمایشگر

نمایشگر

باطری دوچرخه شارژی

باطری دوچرخه شارژی وظیفه تامین ولتاژ را دارد. در گذشته از باطری های لیتیوم خشک در دوچرخه ها استفاده می شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از باطری های لتیوم یون استفاده می شود که طول عمر بهتر و قدرت بیشتری دارد.
در هر صورت باطری دوچرخه برقی دارای عمر مصرفی می باشد. معمولا عمر آن از دو سال تا چهار سال بسته به نوع و مرغوبیت باطری متغیر می باشد. نکته مهم برای طول عمر باطری این است هیچگاه نباید باطری را بدون شارژ رها کرد و حتما باید آن را شارژ نمود حتی اگر قصد استفاده از آن را ندارید. به دلیل اینکه باطری به طور کل قیمت بالایی دارد و باید در حفظ آن کوشا باشید. در باطری های دوچرخه برقی بردی متصل می شود که برای مدیریت شارژ بکار می رود خرابی آن زیاد است و می توانید آن را خریداری کنید و استفاده کنید.

دوچرخه برقی

دینام یا موتور دوچرخه برقی

یکی از اصلی ترین قطعات دوچرخه شارژی موتور و سیستم محرکه آن می باشد. معمولا قدرت آن ۲۵۰ وات تا ۱۰۰۰ وات می باشد که نمونه ۲۵۰ وات آن دارای گیربکس سیاره ای می باشد. موتور دوچرخه شارژی از نوع براشلس بوده و از نوع موتورهای دارای گیربکس داخلی می باشد. موتورهای براشلس عموما به موتورهایی می گویند که در آن ها سیم پیچ ثابت است و پوسته به دور سیم پیچ می چرخد. در این موتورها سنسورهای به نام سنسور اثر هال وجود دارد که وضعیت موتور را به درایور آن گزارش می دهد. در بحث تعمیر دوچرخه های شارژی این موتورها هم قابل تعمیر می باشد و تمامی قطعاتی که گفته شد می تواند به مشکل برخورد کند. زیرا موتور دوچرخه شارژی در آسیب بیشتری نسبت به قطعات دیگر می باشد.

دینام

سنسور پدال دوچرخه برقی

همانگونه که مطلع هستید دوچرخه برقی برای سهولت در رکاب زدن و پیمایش ساخته شده است. هر چند که دسته گاز یک قطعه ای محسوب می شود که هنگامی که شما خسته شده اید رکاب نزنید و گاز دهید اما در اصل سنسور پدال است که بیشترین کارایی را دارد. این قطعه در اصل یک سنسور ام دی آر محسوب می شود .
وقتی شخص رکاب می زند سنسور با استفاده از صفحه ای مغناطیسی پالس حرکتی را به درایور می رساند و موتور شروع به حرکت می کند. با دور تقریبی که فرد در هنگام رکاب زدن احساس خستگی نمی کند. در اصل موتور به کمک فرد می آید و دوچرخه را به حرکت در می آورد. خرابی این قطعه زیاد نیست اما در صورت خرابی باید آن را تعویض کرد.

سنسور دوچرخه

دسته گاز و و ترمز دوچرخه برقی

این قطعه همان کار کنترل سرعت توسط راکب دوچرخه برقی را دارد. دسته گاز دوچرخه برقی مانند یک دیمر یا ولوم عمل می کند و وظیفه کنترل دوچرخه برقی را دارد. خرابی این قطعه نیز بالا می باشد و برای رفع کردن مشکل باید این قطعه تعویض گردد. ترمز دوچرخه برقی هم عمل توقف را دارد. خرابی این قطعه کم می باشد اما در صورت خرابی باید تعویض گردد.

دسته گاز

درایور یا کنترلر دوچرخه برقی

این قطعه در اصل برد کنترل یا همان برد فرمان دوچرخه شارژی می باشد. تمامی فرمان های حرکت از این برد صادر می گردد. در داخل این قطعه، قطعاتی وجود دارند که باعث تقویت ولتاژ و آمپر برای حرکت موتور دوچرخه به کار می روند. خرابی آن ها باعث از کار افتادن قسمت برقی دوچرخه و اتصالی مدار را به همراه دارد.

درایور
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.