جاروشارژی, وبلاگ

نکات مهم قبل از تعمیر جاروشارژی

جاروشارژی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

نکات مهم قبل از تعمیر جارو شارژی

اگر مکش جاروشارژی شما بسیار پایین آمده است، خاک و کرک هارا را جمع نمی کند یا کاملاً کار نمی کند، چند کار ساده وجود دارد که می توانید در خانه انجام دهید که ممکن است به شما در حل این مشکل کمک کند. هنگامی که جاروشارژی مکش خود را از دست می دهد، معمولاً به چند مشکل رایج مربوط می شود، از جمله گرفتگی فیلترها، پر شدن محفظه گرد و غبار یا مسدود شدن راه مکش. رفع این موارد می تواند فورا و به طور چشمگیری قدرت تمیز کردن جارشارژی شما را بهبود بخشد.تعمیر جاروشارژی

برس جارو شارژی

جاروشارژی بدون میله برس – اگر جاروشارژی شما میله برس چرخان ندارد، مسیرهای هوا و هر گونه مویی که دور لبه آن قرار دارد را بررسی و تمیز کنید. مو، کرک و گرد و غبار گاهی اوقات می تواند در این مکان گیر کرده و راه هوایی را مسدود کند. هر گونه کرک یا مویی را بردارید تا راه آن پاک شود.
جاروشارژی دارای میله برس – اگر جاروشارژی شما یک میله برس داشته باشد و با مو و الیاف پوشیده شده باشد، این روی میزان جذب گرد و غبار، کثیفی و موها در خانه تاثیر می گذارد مخصوصا اگر موهای شما بلند است! بنابراین ارزش آن را دارد که به طور منظم مراقب آن باشید تا از گرد و غبار و کرک پوشیده نشده باشد.

جاروشارژی

بسته به مدل، یا باید میله برس را با دقت کوتاه کنید و کرک و موهارا را با دستان خود بیرون بیاورید، یا اگر جاروشارژی شما میله برس قابل جابجایی دارد، آن را بیرون بکشید و سپس موها و کرک ها را جدا کرده. هنگام خرید جاروشارژی جدید سعی کنید جاروشارژی دارای میله های برس قابل جابجایی را انتخاب کنید، زیرا این ویژگی تمیز کردن آن را بسیار آسان می کند.

فیلترهای جاروشارژی خود را تمیز کنید!

یکی از رایج ترین دلایل کاهش مکش یا قطع شدن متناوب موتور، گرفتگی فیلترها است. تقریباً در هر جاروشارژی ای دو فیلتر وجود دارد:

 1. فیلتر موتور – معمولاً در پشت دستگاه که هوا خارج می شود.
 2. فیلتر آلرژن – معمولاً به کیسه گرد و غبار نزدیک تر است.

شما باید این دو فیلتر را به طور مرتب و معمولاً حداقل یک بار در ماه تمیز کنید.

انواع متداول فیلترها

 1. فیلتر خود تمیز شونده – معمولاً باید به سادگی یک صفحه را بچرخانید تا آلودگی از این فیلترها پاک شود.
 2. فیلتر قابل شستشو – فیلترها را در زیر شیر آب نگهدارید و تمیز کنید، یا اگر توسط سازنده مجاز است، با ماشین لباسشویی هم می توانید آنرا تمیز کنید. قبل از اینکه دوباره آن را در جاروبرقی قرار دهید، بگذارید خشک شود، در حالت عادی برای 24 ساعت باید آنرا کنار بگذاریم تا به طور کامل خشک شود.
 3. فیلتر قابل تعویض – برخی از فیلترها باید به طور دوره ای تعویض شوند تا عملکرد دستگاه شما حفظ شود. تعمیر جاروشارژی
جاروشارژی

به طور مرتب کیسه و مخزن زباله را تعویض یا خالی کنید!

اگر جاروشارژی شما پر از گرد و غبار است، بر قدرت تمیز کنندگی تأثیر می گذارد. هنگامی که کیسه یا ظرف پر از گرد و غبار است، مکش تا 30 درصد کاهش می یابد که این موضوع می تواند بر روی موتور آن تاثیر منفی بگذارد.

جاروشارژی های بدون کیسه

در حالت عادی، پس از هر بار استفاده، جاروشارژی خود را خالی کنید. هنگامی که کیسه گرد و غبار جاروشارژی شما به طورچشمگیری پر به نظر می رسد، تقریباً به طور قطع دیر تخلیه شده است و باید زودتر به خالی کردن آن اقدام کنید.

جاروشارژی های کیسه ای

شاید با توجه به هزینه های بالای کیسه های تخلیه به این فکر بیوفتید که آنرا دیرتر تعویض کنید، پس با توجه به این موضوع اگر متوجه شدید که سطح مکش در حال کاهش است، کیسه را بررسی کنید. اگر پر است، تعویض آن به یک نمونه جدید می تواند به بازیابی سریع مکش کمک کند.

لوله تمیز کننده جاروشارژی را بررسی کنید!

اگر هیچ یک از موارد فوق عملکرد جاروشارژی شما را بهبود نداده است، ارزش دارد که لوله تمیز کننده جاروشارژی را برای هر گونه انسداد به طور کامل بررسی کنید. جوراب ها، توده های مو و کرک یا درب بطری ممکن است به طور ناخواسته مکیده شده و در جایی گیر کرده باشند. از یک چراغ قوه برای نگاه کردن به داخل لوله استفاده کنید و در صورت امکان آن را از بدنه جاروشارژی جدا کنید تا ببینید آیا می‌توانید چیزی مشاهده کنید یا نه.تعمیر جاروشارژی

نحوه تعمیر تسمه جاروشارژی شکسته

اگر یک جاروشارژی ایستاده دارید و میله برس چرخان آن از کار افتاده است و ممکن است تسمه جاروشارژی (که میله برس را در برخی مدل ها به حرکت در می آورد) شکسته باشد، خبر خوب این است که تعویض تسمه نسبتا آسان است:

 1. تسمه جاروشارژی خودرا با توجه به مدل آن سفارش دهید و خریداری کنید.
 2. قسمت پایینی کف جاروشارژی را باز کنید تا میله برس جدا شود.
 3. تسمه جاروشارژی قدیمی را از روی میله برس و قرقره محرک که در نزدیکی چرخ های عقب جاروشارژی قرار دارد خارج کنید.
 4. تسمه جدید را در جای خود قرار دهید و پانل را دوباره بچرخانید تا نوار برس در جای خود بماند.

اگر در خرید و یا نصب تسمه جاروشارژی سوالی دارید می توانید با کارشناسان ما در بخش تعمیرات جاروشارژی تماس بگیرید.

مراقب باتری های وکیوم جاروشارژی خود باشید!

اگر جارو شارژی داشته باشید، تعمیر و نگهداری روزانه از اهمیت بیشتری برخوردار است. این باتری ها عموماً ظرفیت کمی دارند و اگر از تخلیه کیسه و تمیز کردن فیلترهای برس خودداری کنید، می توانند به سرعت خراب شوند. اگر می خواهید جاروشارژی شما دوام بیاورد، باید مراقب باتری نیز باشید. اکثر جاروهای شارژی از باتری های لیتیوم یونی استفاده می کنند که ویژگی های بسیار متفاوتی با باتری های سبک قدیمی دارند. بسیاری از تولیدکنندگان باتری محصولات بی‌سیم را فقط برای یک سال تضمین می‌کنند، بنابراین مهم است که از باتری خود مراقبت کنید تا جارو شارژی‌تان همانطور که باید کار کند.

جاروشارژی

نکات مهم در مراقبت از جارو شارژی

 1. باتری را در جای خنک نگهداری کنید. دمای گرم می تواند مضر باشد، بنابراین از تابش طولانی مدت نور خورشید، به خصوص زمانی که درحال شارژ است، خودداری کنید.
 2. شما می توانید آن را در شارژ بگذارید. برخلاف باتری‌های نیکل قدیمی‌تر، لازم نیست جاروشارژی لیتیوم یونی خود را وقتی به 100 درصد رسید، از برق بکشید. یک باتری لیتیوم یونی می‌داند که چه زمانی در شارژ کامل است و دیگر انرژی مصرف نمی‌کند.
 3. سعی کنید باتری خود را به طور کامل خالی نکنید. برخلاف باتری‌های سبک قدیمی که از تخلیه عمیق و شارژ مجدد بهره می‌بردند، باتری‌های لیتیوم یونی اگر به طور منظم به طور کامل تخلیه شوند، در واقع احتمال آسیب‌دیدگی بیشتری دارند. شرکت سامسونگ پیشنهاد می کند که اجازه ندهید باتری شما کمتر از 20 درصد شارژ شود. اینها می توانند باعث ایجاد ترک های کوچک در باتری شوند و کارایی آن را کاهش دهند.

مراقب جاروشارژی خود باشید!

بهترین راه برای جلوگیری از بروز هرگونه عیب در جاروشارژی و تمیز نگه داشتن آن و همچنین زمانی که برای اولین بار آن را از جعبه خارج کردید، تعمیر و نگهداری منظم است.

رعایت این سه کار تفاوت بزرگی در طول عمر و کارایی جاروبرقی شما ایجاد می کند:

 • فیلترها را مرتباً تمیز کنید..
 • کیسه یا ظرف گرد و غبار را بیش از حد پر نکنید
 • نوار برس را تمیز نگه دارید.

🔔 بیشتر بدانید

بزرگترین مرکز خدمات پس از فروش تعمیرات 
 تامین قطعات انواع لوازم برقی در تهران و ارائه خدمات به سراسر کشور

واحد تعمیرات: تهران- مجیدیه- بزرگراه سردار سلیمانی- بعد از استاد بنا- نبش خیابان احمدی- ساختمان سرو

دفتر مرکزی: تهران ، میدان هفت تیر ، خیابان موسوی (بختیار) ، پلاک 70 ، واحد

برای دریافت فایل PDF این مقاله کلیک کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.