وبلاگ

اسکوتر برقی چقدر شارژ نگه می دارد؟

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

اسکوتر برقی چقدر شارژ نگه می دارد؟

دوست داران اسکوتر برقی روز به روز بیشتر می شود و کودک و جوان و بزرگسال به دنبال رهایی از ترافیک و همچنین تجربه ی هیجان با اسکوترهای برقی هستند. یکی از سوالات معمول مشتریان اسکوتر برقی این است که چقدر و تا چه مدت می توانند با یک بار شارژ از اسکوتر برقی خود استفاده کنند. دانستن این موضوع بسیار مهم است. زیرا استفاده تا آخرین قطره های شارژ باتری اسکوتر از عمر باتری می کاهد. باهم به بررسی مدت زمان مورد نیاز برای شارژ کردن اسکوتر های برقی، و مدت زمانی که اسکوتر با یک بار شارژ می تواند بپیماید، می پردازیم.

چگونه اسکوتر برقی را شارژ کنیم؟

قبل از هر چیز بهتر است بدانیم که اسکوتر برقی چگونه شارژ می شود؟ زمانی که اسکوتر برقی هشدار شارژ می دهد، باید دست از سواری آن بکشید و آن را به شارژ بزنید. برای این کار باید حتما شارژر هم ولتاژ با باتری را داشته باشید. کنار دکمه ی پاور اسکوتر پرت شارژ وجود دارد. شارژر را به آن بزنید و سر دیگرش را به پریز وصل نمائید. 
وقتی شارژر را به اسکوتر وصل می کند چراغ شارژ آن به رنگ قرمز در می آید. زمانی که چراغ شارژ سبز شد باید اسکوتر را از شارژ بکشید. اگر بیش از این مقدار در شارژ بماند باتری آسیب خواهد دید. 

چقدر طول می کشد تا اسکوتر شارژی، شارژ شود؟

این موضوع به ظرفیت باطری اسکوتر هوشمند بستگی دارد. هر چقدر ظرفیت باتری بیشتر باشد باید زمان بیشتری آن را به شارژ بزنید. بین 2 الی 6 ساعت بسته به مدل و ظرفیت باتری اسکوتر شما ممکن است شارژ شما طول بکشد. اگر زودتر از زمان معمول مدل اسکوتر شما، که در دفترچه راهنمای آن معمولا ذکر می شود، شارژ اسکوتر برقی تمام شود خیلی خوشحال نشوید؛ این موضوع نشان دهنده ی خرابی باتری شما است.

اگر باتری اسکوتر برقی شارژ نشد چه کارهایی باید انجام دهیم؟

زمانی که باتری اسکوتر شما شارژ نمی شود مشکل می تواند به بخش های مختلفی مربوط باشد.

  1. اولین مشکل که به سادگی هم حل می شود می تواند مربوط به سوکت شارژر باشد. ممکن است المنت های سوکت از بین رفته باشد. در این صورت باید سوکت را تعویض کنید. اگر المنت های سوکت سالم بودند آن را با یک دستمال نمناک تمیز کنید. 
  2. اگر مشکل حل نشد ممک است مشکل از شارژر باشد. کابل شارژر را تعویض کنید. اگر بازهم مشکل حل نشد باید شارژر را تعویض کنید.
  3. در صورتی که بازهم اسکوتر شارژر نشود مشکل شما از برد اصلی است. که برای تعمیر آن باید اسکوتر خود را به دست متخصصین بسپارید. 

برای مشاهده قیمت و تهیه انواع بردهای اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید

اسکوتر برقی چند ساعت باید شارژ نگه دارد؟

شرکت های سازنده اسکوتر برقی برای این پارامتر همواره اعدادی را در کاتالوگ های خود ذکر می کنند. هر شرکت میزان شارژی که یک اسکوتر می تواند نگه دارد را به نحوی در کاتالوگ های خود بیان می کنند. برخی این میزان را با حداکثر مسافت طی شده می سنجند. برخی دیگر با مدت زمانی که اسکوتر می تواند با یک بار شارژ حرکت کند را بیان می کنند. در هر صورت اعدادی که شرکت ها عنوان می کنند برای شرایط کاملا نرمال است. 
اما همیشه این شرایط نرمال وجود ندارد و عواملی هستند که بر میزان شار نگه داری اسکوتر تاثیر گذارند که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم. 

اگر دنبال شارژر مناسب برای اسکوتر برقی خود هستید روی لینک زیر کلیک کنید

عوامل موثر بر روی مدت زمان شارژ اسکوتر برقی

اسکوترهای برقی مدل های مختلفی در بازار دارند. مدت زمان شارژ مدل های اسکوتر برقی نیز با هم متفاوت است. پارامتر اصلی ای که مدت زمان نگه داری شارژ اسکوتر را تعیین می کند ظرفیت باتری است. ظرفیت باتری را با آمپر نشان می دهند. مدل های مختلف اسکوتر برقی از باتری ها با ظرفیت های مختلفی استفاده می کنند. حتی یک مدل هم ممکن است از باتری های مختلفی با ولتاژ یکسان ولی ظرفیت متفاوت استفاده کنند. اما غیر از مدل و ظرفیت باطری عوامل دیگری نیز می توانند بر مدت زمان نگه داری شارژ اسکوتر برقی تاثیرگذار باشند.

آیا می دانستید که اسکوتر سواری روی آسفالت عمر باتری را می کاهد؟

یکی از موثرترین عوامل تاثیر گذار روی شارژ باتری های اسکوتر برقی سطحی است که اسکوتر روی آن حرکت می کند. بهترین سطح سطحی است که هیچ گونه ناهمواری و زبری ای نداشته باشد. مانند سرامیک و پارکت. آسفالت کمی زبرتر از این دو سطح است. به همین علت موتور اسکوتر باید قدرت بیشتری برای عبور روی آن صرف کند. شارژ باتری زودتر خالی می شود. و هر چه تعداد دفعات شارژ بیشتر شود عمر باتری کم تر خواهد شد. البته حرکت با اسکوتر روی آسفالت امری معمول است و نمی توان روی آسفالت نرفت. اسکوتر سواری در جاده های خاکی و پر سنگ و چاله چوله مدت زمان شارژ باتری را کاهش خواهد داد.

روی لینک زیر کلیک کنید و انواع باتری های اسکوتر برقی را به همراه قیمت مشاهده نمایید.

هر چی سنگین تر باشید باتری زودتر خالی می شود.

هر چقدر وزن اسکوتر سوار کمتر باشد به باتری اسکوتر فشار کمتری وارد می شود و شارژ آن دیرتر خالی می شود. البته اگر بیشتر از وزن پیشنهادی برای اسکوتر به آن بار وارد کنید، نه تنها میزان شارژ باتری به شدت کاهش می یابد بلکه به مرور زمان به بدنه و سایر قطعات داخل اسکوتر آسیب جدی می رسد.

تاثیر سرعت اسکوتر شارژی بر زمان نگه داری شارژ

هر اسکوتر برقی ای یک حد سرعتی دارد و می توانید تا آن مقدار با اسکوتر خود سریع بروید. معمولا شرکت ها برای اینکه مدت زمان نگه داری شارژ اسکوتر خود را اعلام می کنند، آن را با حداکثر سرعت بیان می کنند. ماهم در اینجا همینکار را کردیم و هر زمانی که در ادامه می بینید با توجه به بیشترین سرعتی است که اسکوتر می تواند برود. اگر کمتر از حداکثر سرعت سریع بروید می توانید از اسکوتر خود به مدت طولانی تری استفاده کنید.

دما چه تاثیری بر ماندگاری شارژ باتری خواهد داشت؟

اگر از اسکوتر خود در دماهای غیر معمول، خیلی سرد و خیلی گرم، استفاده کنید باتری اسکوتر شما زودتر خالی خواهد شد. و همچنین ممکن است آسیب های جدی به باتری وارد کند.

اسکوتر برقی 6 اینچ، 8 اینچ و10 اینچ چقدر شارژ نگه می دارند؟

اسکوترهای برقی خود بالانس 6 اینچ، 8 اینچ و 10 اینچ معمولا به یک اندازه شارژ نگه می دارند؛ که حدودا 40 دقیقه  الی یک ساعت می باشد. اما ممکن است به دلیل تفاوت سایز چرخ ها افراد با وزن بیشتر از اسکوترهای 10 اینچ و 8 اینچ استفاده کنند، و همچنین برای راندن آن ها با خیال راحت تر در سطوح سخت استفاده کنند. بنابراین می توان گفت به طور متوسط اسکوتر برقی 6 اینچ شارژ بیشتری نسبت به 8 اینچ و 8 اینچ نسبت به 10 اینچ نگه می دارند.  

با هاوربرد آفرود چقدر می توان سواری کرد؟

هاوربرد آفرود هم مانند سایر هاوربردها در حدود یک ساعت در شرایط ایده آل می توانند شارژ نگه دارند. اما چون هاوربرد آفرود معمولا در سطوح ناهموار و شیبدار استفاده می شود میزان شارژ آن کاهش می یابد.

اسکوتر برقی دسته دار، تاشو، شیائومی و ناین بات چقدر شارژ نگه می دارند؟

اسکوترهای برقی دسته دار در مدل ها و برندهای مختلفی در بازار موجود می باشند. این اسکوترها بر خلاف هاوربردها ژیروسکوپ ندارند و انرژی باتری آن ها فقط صرف موتور می شود. در بین اسکوتر های دسته دار تاشو اسکوترهای ناین بات بیشترین شارژ را نگه می دارند و می توانید با آنها بین 2 الی 3 ساعت سواری کنید. سایر اسکوتر های دسته دار از جمله اسکوتر های شیائومی معمولا بین 1 الی 2 ساعت می توانند شما را جابجا کنند.

اسکوترهای برقی تک چرخ چقدر شارژ نگه می دارند؟

یکی از جذابترین و هیجان انگیز ترین اسکوتر های برقی اسکوترهای تک چرخ می باشند که کار با آنها هم بسیار دشوار است. از این اسکوترها در ایران بسیار کم است. این تک چرخ ها به دلیل تکنولوژی پیچیده تری که دارند از قیمت بالاتری هم برخوردارند. مدت زمان نگه داری شارژ این اسکوترها هم در حدود 1 ساعت می باشد.

نحوه تست اسکوتر برقی

برای اینکه از سلامت هاوربرد خریداری شده خود مطمئن شوید می توانید به راحتی آن را تست کنید. هاوربرد خود را روشن کنید و به آن دست نزنید. اگر هاوربرد تعادل خودش را حفظ کرد، یعنی سالم است و مشکلی ندارد. 
اگر هاوربرد تعادل خودش را حفظ نکرد و یا مشکلات دیگری هم داشت می توانید یک بار آن را ریست کنید. 

جهت آموزش نحوه ریست کردن اسکوتر برقی روی لینک زیر کلیک کنید.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره :

021-91301404

09194088803

آدرس واحد مرکزی : تهران – میدان هفت تیر – خیابان بختیار- کوچه موسوی – پلاک 70
آدرس واحد تعمیرات : تهران – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از خیابان حسن بنا – نبش احمدی پلاک 30

💭 نظرات و تجربیات شما عزیزان برای ما بسیار ارزشمند است و همچنین می‌تواند به دیگر عزیزان در انتخاب تصمیم مناسب کمک کند . 💭

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.