آموزش, وبلاگ

تعمیر دوچرخه شارژی

اسکوتر شارژی
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

تعمیرات دوچرخه برقی غرب، شرق، شمال و جنوب تهران

فروش انواع برد و باطری دوچرخه شارژی

تعمیر انواع موتور و دینام دوچرخه برقی

تعمیر موتور براشلس دوچرخه برقی

فروش و تعمیر دسته گاز دوچرخه برقی

تعمیر باطری دوچرخه شارژی

تعمیر برد دوچرخه شارژی

دوچرخه برقی یک وسیله نقلیه پاک به شمار می رود. فرد با رکاب زدن دوچرخه را به حرکت در می آورد که نیاز به نیروی بدنی می باشد، اما تجربه می گوید که مسافت های طولانی انسان را خسته می کند. کسی که به طور حرفه ای این وسیله را استفاده نمی کند نمی تواند مسیر طولانی را با آن بپیماید. از این رو تولید دوچرخه های برقی و استفاده آن ها مورد استقبال مردم قرار گرفت.
برعکس تصور اکثر مردم که با گاز دادن موتور می چرخد و دوچرخه پیمایش می کند، این توقع را باید از موتور برقی داشت اما در دوچرخه شارژی باید به این اصل توجه کرد که دوچرخه وسیله ای برای ورزش و رکاب زدن است.

 

اسکوتر برقی

قطعات دوچرخه برقی را بشناسیم

با شناخت قطعات دوچرخه شارژی درک بهتری از دستگاهی که می رانید خواهید داشت و در صورت خرابی می توانید بفهیمد که عیب از کجاست.

دوچرخه

باطری دوچرخه برقی

موتور دوچرخه شارژی

موتور دوچرخه برقی

دسته گاز

دسته گاز

نمایشگر

نمایشگر

تعمیر باتری دوچرخه شارژی محوری ترین قطعه

باطری دوچرخه شارژی وظیفه تامین ولتاژ را دارد. در گذشته از باطری های لیتیوم خشک در دوچرخه ها استفاده می شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از باطری های لتیوم یون استفاده می شود که طول عمر بهتر و قدرت بیشتری دارد.
در هر صورت باطری دوچرخه برقی دارای عمر مصرفی می باشد. معمولا عمر آن از دو سال تا چهار سال بسته به نوع و مرغوبیت باطری متغیر می باشد. نکته مهم برای طول عمر باطری این است هیچگاه نباید باطری را بدون شارژ رها کرد و حتما باید آن را شارژ نمود، حتی اگر قصد استفاده از آن را ندارید. به دلیل اینکه باطری به طور کل قیمت بالایی دارد و باید در حفظ آن کوشا باشید. در باطری های دوچرخه برقی بردی متصل می شود که برای مدیریت شارژ بکار می رود خرابی آن زیاد است و می توانید آن را خریداری کنید و استفاده کنید. 

جهت مشاهده قیمت و خرید انواع باتری روی لینک زیر کلیک کنید

تعمیر شارژر دوچرخه شارژی

اگر دوچرخه برقی شما به درستی شارژ نمی شود، دو احتمال وجود دارد. یا پرت شارژر روی دوچرخه خراب است و یا خود شارژر مشکل پیدا کرده است. در این موارد ابتدا سعی کنید پرت شارژر را بررسی کنید. آن را تمیز کنید. اگر مشکل حل نشد به سراغ شارژر بروید. کابل اتصال شارژر به پریز کابلی معمول است که در خانه های معمولا یافت می شود. آن را تعویض کنید. اگر باز هم مشکل شارژ حل نشد باید خود شارژر را تعویض نمایید.

برای تهیه ی انواع شارژر دوچرخه برقی روی لینک زیر می توانید کلیک کنید.

دوچرخه برقی
شارژر دوچرخه برقی

تعمیر موتور براشلس دوچرخه برقی

یکی از اصلی ترین قطعات دوچرخه شارژی موتور و سیستم محرکه آن می باشد. معمولا قدرت آن ۲۵۰ وات تا ۱۰۰۰ وات می باشد که نمونه ۲۵۰ وات آن دارای گیربکس سیاره ای می باشد. موتور دوچرخه شارژی بوده و از نوع موتورهای دارای گیربکس داخلی می باشد. موتورهای براشلس عموما به موتورهایی می گویند که در آن ها سیم پیچ ثابت است و پوسته به دور سیم پیچ می چرخد. در این موتورها سنسورهایی به نام سنسور اثر هال وجود دارد که وضعیت موتور را به درایور آن گزارش می دهد. تعمیر دینام دوچرخه برقی و تعمیر موتور براشلس دوچرخه برقی امکان پذیر است ، تمامی قطعاتی که گفته شد می تواند به مشکل برخورد کند . زیرا موتور دوچرخه شارژی در آسیب بیشتری نسبت به قطعات دیگر می باشد. تعمیرکار موتور دوچرخه برقی نیاز به دانش بالایی دارد. قبل از تحویل موتور به تعمیرکار از اعتبار و تخصص او اطمینان حاصل کنید.

برای تهیه ی موتور دوچرخه برقی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید 

تعمیر دینام دوچرخه شارژی

دوچرخه های شارژی دینام ندارند. برخی از دوچرخه های برقی هستند که موتور آنها نقش دینام را نیز بازی می کند. در این مدل دوچرخه ها هنگامی که شما رکاب می زنید، موتور به صورت عکس کار کرده و باتری را شارژ می کند.

دینام

تعمیر سنسور پدال دوچرخه برقی

همانگونه که مطلع هستید دوچرخه برقی برای سهولت در رکاب زدن و پیمایش ساخته شده است. هر چند که دسته گاز یک قطعه ای محسوب می شود که هنگامی که شما خسته شده اید، رکاب نزنید و گاز دهید اما در اصل سنسور پدال است که بیشترین کارایی را دارد. این قطعه در اصل یک سنسور ام دی آر محسوب می شود .
وقتی شخص رکاب می زند سنسور با استفاده از صفحه ای مغناطیسی پالس حرکتی را به درایور می رساند و موتور شروع به حرکت می کند. با دور تقریبی که فرد در هنگام رکاب زدن احساس خستگی نمی کند. در اصل موتور به کمک فرد می آید و دوچرخه را به حرکت در می آورد. خرابی این قطعه زیاد نیست اما در صورت خرابی باید آن را تعویض کرد.

سنسور دوچرخه

تعمیر دسته گاز و و ترمز دوچرخه برقی

این قطعه همان کار کنترل سرعت توسط راکب دوچرخه برقی را دارد. دسته گاز دوچرخه برقی مانند یک دیمر یا ولوم عمل می کند و وظیفه کنترل دوچرخه برقی را دارد. خرابی این قطعه نیز بالا می باشد و دسته گاز دوچرخه برقی قابل تعمیر نمی باشد و برای رفع کردن مشکل باید این قطعه تعویض گردد. ترمز دوچرخه برقی هم عمل توقف را دارد. خرابی این قطعه کم می باشد اما در صورت خرابی باید تعویض گردد.

دسته گاز

تعمیر برد دوچرخه برقی

این قطعه در اصل برد کنترل یا همان برد فرمان دوچرخه شارژی می باشد. تمامی فرمان های حرکت از این برد صادر می گردد. در داخل این قطعه، قطعاتی وجود دارند که باعث تقویت ولتاژ و آمپر برای حرکت موتور دوچرخه به کار می روند. خرابی آن ها باعث از کار افتادن قسمت برقی دوچرخه می شود و اتصالی مدار را به همراه دارد. برای تعمیر درایور دوچرخه برقی به متخصص نیاز است.

درایور

تعمیر درایور یا کنترلر دوچرخه برقی

درایور و کنترلر نام های دیگر برد دوچرخه برقی هستند در بازار این قطعه را با هر سه نام می شناسند. 

دوچرخه شارژی چرا خراب می شود؟

دوچرخه برقی همه ی اجزای دوچرخه ی معمولی را دارد و در کنار آنها اجزای الکترونیکی هم وجود دارد. بنابراین خرابی های دوچرخه ی معمولی نیز می تواند برای دوچرخه برقی هم اتفاق بیفتد. ما اینجا چند مورد از خرابی هایی که معمولا برای قسمت الکترونیکی دوچرخه شارژی اتفاق می افتد را باهم بررسی می کنیم. 

دوچرخه روشن نمی شود

برای اینکه دوچرخه روشن شود باید نیروی الکتریکی به موتور آن برسد. پس و وقتی روشن نمی شود، یعنی جایی از مسیر این انتقال نیرو به موتور مشکل پیدا کرده است. اول از همه باید سراغ منبع این نیرو رفت تا ببینیم که درست کار می کند یا خیر. باطری را بررسی کنید. سوکت ها و سیم ها را چک کنید و هر نقطه اتصالی که گرد و خاک گرفته است را تمیز کنید. احتمالا مشکل حل خواهد شد. اگر نشد باید دوچرخه خود را زد تعمیرکار ببرید.

دوچرخه روشن می شود اما حرکت نمی کند.

بنظر شما چه چیزهایی باعث حرکت دوچرخه برقی می شود؟ با توجه به مطالبی که در مورد قطعات دوچرخه شارژی ذکر کردیم دسته گاز، برد و موتور دوچرخه نقشی کلیدی در حرکت دوچرخه برقی دارند. زمانی که این اتفاق افتاد اول به سراع چک کردن آنها بروید.

دوچرخه عقب می رود اما رو به جلو حرکت نمی کند.

این مشکل به قسمت مکانیکی دستگاه مربوط می شود. احتمالا دیسک ترمز و یا کوپلینگ های دوچرخه به مشکل خورده اند. در صورت بروز این مشکل دیگر به دوچرخه دست نزنید تا خرابی بیشتری حاصل نشود؛ و آن را مستقیما به کارشناسان تعمیرات بسپارید. 

دوچرخه شارژی خراب خود را دست تعمیرکار حرفه ای بسپارید !

تعمیرگاه اسکوتر برقی مجموعه ی ساپتک شاپ،  با حضور تکنسین های مجرب، اقدام به تعمیرات دوچرخه برقی شما می نمایند. تکنسین های ساپتک شاپ تعویض کار نیستند. برد دستگاه شما را با هزینه کمتر تعمیر می کنند و در صورت نیاز به تعویض ابتدا با صاحب دستگاه مشورت کرده و بعد قطعات غیر قابل تعمیر را تعویض می کنند. سرعت عمل بالا، تحویل سریع، موجود بودن تمامی قطعات دوچرخه برقی، قیمت مناسب و هزینه کم تعمیر دستگاه در مجموعه ساپتک شاپ سبب جلب رضایت شما عزیزان شده است .

جهت اخذ مشاوره تخصصی در خارج از ساعت اداری کافی است مشکل دوچرخه خود به همراه مدل دستگاه ، در شبکه های اجتماعی همچون واتساپ و اینستاگرام برای ما ارسال کنید. تا در زودترین زمان همکاران ما با شما تماس بگیرند.

شماره تماس جهت دریافت مشاوره :

021-26311914

09194088807

آدرس واحد مرکزی : تهران – میدان هفت تیر – خیابان بختیار- کوچه موسوی – پلاک 70
آدرس واحد تعمیرات : تهران – بزرگراه سردار سلیمانی – بعد از خیابان حسن بنا – نبش احمدی پلاک 30

💭 نظرات و تجربیات شما عزیزان برای ما بسیار ارزشمند است و همچنین می‌تواند به دیگر عزیزان در انتخاب تصمیم مناسب کمک کند . 💭

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 4 میانگین: 5]

6 دیدگاه در “تعمیر دوچرخه شارژی

 1. احمد دوستی گفت:

  سلام دوچرخه برقی قدیمی دارم. فکر میکنم تکنولوژیش خیلی قدیمی باشه. اونم تعمیر می کنید؟

  1. asadi گفت:

   سلام دوست عزیز بله
   با واحد فنی در ارتباط باشید 09194088807

 2. پدارم گفت:

  سلام خیلی جامع و مفید بود ممنون از شما

  1. asadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده

 3. سحر گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  چقدر خوب بود این مقاله.

  1. asadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نگاه زیباتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.