آموزش, وبلاگ

تعمیر دوچرخه شارژی

تعمیر دوچرخه شارژی

تعمیر دوچرخه شارژی

تعمیر دوچرخه برقی غرب، شرق، شمال و جنوب تهران

فروش انواع برد و باطری دوچرخه شارژی

تعمیر انواع موتور و دینام دوچرخه برقی

تعمیر موتور براشلس دوچرخه برقی

فروش و تعمیر دسته گاز دوچرخه برقی

تعمیر باطری دوچرخه شارژی

تعمیر برد دوچرخه شارژی

باطری دوچرخه برقی

تعمیر دوچرخه برقی

دوچرخه های برقی از تکنولوژی های روز دنیا استفاده می کنند. مانند هر وسیله ی دیگری دوچرخه برقی هم بالاخره روزی به مشکل خواهد خورد و نیاز به تعمیر دارد. اگر دوچرخه برقی شما هم خراب شده و دنبال تعمیر آن هستید، جای درستی کلیک کرده اید. اینجا به تمامی سوالات شما پاسخ می دهیم. در رابطه با انواع مشکلات دوچرخه شارژی و نحوه رفع آن ها صحبت می کنیم. همچنین با قطعات و نحوه ی عملکرد آن ها آشنا خواهید شد. تا بتوانید خودتان در خانه دوچرخه ی خود را تعمیر کنید. اما بعضی از مشکلات نیاز به تخصص و تجهیزات مخصوص دارد.

جهت هرگونه سوال و تعمیر دوچرخه برقی خود با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا از طریق واتساپ پیام دهید. در مجموعه ساپتک شاپ که از سال 1394 به صورت تخصصی روی دوچرخه برقی کار می کند، کارشناسان مجرب و زبده ای وجود دارد که خیال شما را از بابت تعمیر دوچرخه راحت خواهند کرد. 

[njwa_button id=”21665″]

موتور دوچرخه برقی، قطعات دوچرخه برقی

با شناخت قطعات دوچرخه شارژی درک بهتری از دستگاهی که می رانید خواهید داشت و در صورت خرابی می توانید بفهیمد که عیب از کجاست. همچنین انواع قطعات دوچرخه برقی به همراه قیمت در ادامه موجود است و شما می توانید با افزودن به سبد خرید اقدام به خرید نمایید.تعمیر دوچرخه شارژی

قطعات دوچرخه برقی

قیمت قطعات دوچرخه شارژی

اگر دنبال قطعات دیگری از دوچرخه برقی می گردید روی لینک زیر کلیک کنید

روی لینک زیر کلیک کنید و دوچرخه ساده خود را به دوچرخه برقی تبدیل کنید

باطری دوچرخه برقی

باطری دوچرخه شارژی وظیفه تامین ولتاژ را دارد. در گذشته از باطری های لیتیوم خشک در دوچرخه ها استفاده می شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی از باطری های لتیوم یون استفاده می شود که طول عمر بهتر و قدرت بیشتری دارد.

تعمیر باتری دوچرخه برقی

در هر صورت باطری دوچرخه برقی دارای عمر مصرفی می باشد. معمولا عمر آن از دو سال تا چهار سال بسته به نوع و مرغوبیت باطری متغیر می باشد. نکته مهم برای طول عمر باطری این است هیچگاه نباید باطری را بدون شارژ رها کرد و حتما باید آن را شارژ نمود، حتی اگر قصد استفاده از آن را ندارید. به دلیل اینکه باطری به طور کل قیمت بالایی دارد و باید در حفظ آن کوشا باشید. در باطری های دوچرخه برقی بردی متصل می شود که برای مدیریت شارژ بکار می رود خرابی آن زیاد است و می توانید آن را خریداری کنید و استفاده کنید. 

باتری دوچرخه برقی 48 ولت

جهت مشاهده قیمت و خرید انواع باتری روی لینک زیر کلیک کنید

نکات مهم در نگه داری باتری دوچرخه برقی

ایمن ترین راه برای شارژ باتری دوچرخه برقی و کلا هر باتری ای این است که ابتدا شارژر را به باتری وصل کنید و سپس آن را به پریز بزنید. این موضوع باعث ایجاد یک اتصال مناسب می شود و از قوس الکتریکی جلوگیری می کند

باتری را در مکانی خشک، تمیز و معتدل شارژ کنید.

بهترین زمان شارژ برای دوچرخه برقی درست قبل از سوار شدن است. هرگز بلافاصله پس از پیاده شدن از دوچرخه باتری را شارژ نکنید. باتری باید حداقل سی دقیقه بماند تا خنک شود. برای سوار شدن نیز همینکار را انجام دهید و پس از شارژ اجازه بدهید باتری کاملا خنک شود.

اگر شارژر دوچرخه ی شما قطع کن ندارد. حتما تایمر بگیرید. اجازه ندهید باتری بیش از حد شارژ شود. وقتی که باتری کامل شارژ شد اول شارژر را از پریز بکشید و سپس آن را از باتری جدا کنید.

وقتی برای مدتی از دوچرخه برقی خود استفاده نکنید شارژ باتری به مرور خالی می شود. خالی شدن کامل باتری دوچرخه برای باتری بسیار مضر است. حتما حداقل طرفیت باتری را روی 50 درصد نگه دارید و هر چند وقت یکبار آن را چک کنید.

اگر قصد حمل و نقل دوچرخه را پشت کامیون یا وانت دارید حتما باتری را از دوچرخه جدا کنید. تا از برخورد آب و ضربه های احتمالی در حین حمل جلوگیری شود.

اگر قصد استفاده از دوچرخه برقی خود را برای مدت زمان طولانی ندارید و آن ها را بیرون از خانه در گاراژ یا سوله نگه داری می کنید، باتری را از دوچرخه جدا کرده و به خانه بیاورید. این باتری ها توان تحمل دماهای خیلی پایین یا خیلی بالا را ندارند و بهترین دما برای نگهداری آنها همان دمای خانه است.

باتری را در مکانی خشک نگه داری کنید. اگر نزدیک کتری بگذارید. رطوبت حاصل از آن به باتری شما آسیب جدی خواهد رساند. همچنین نباید احتمال ضربه خوردن در آن مکان وجود داشته باشد.

شارژ باتری را در بین نگه دارید. اگر کاملا خالی شود به قسمت های داخلی باتری آسیب خواهد رسید. و اگر زیادی پر شود سلول های باتری را تحت فشار قرار می دهد. بنابراین بهتر است شارژ باتری را در میانه نگه دارید. بین 50 الی 60 درصد.

در زمان و دماهای زیر صفر راندن دوچرخه برقی می تواند به باتری آسیب برساند. برای جلوگیری از این اتفاق و کاهش تاثیر سرما بر باتری و همچنین جلوگیری از تابش مستقیم نور آفتاب باتری را با پوششی مناسب بپوشانید.

هر از چندگاهی اتصالات باتری و کنترلر را تمیز کنید. این موضوع می تواند خطر اتصال کوتاه و آسیب های مختلف به باتری را کاهش دهد.

تعمیر شارژر دوچرخه برقی

اگر دوچرخه برقی شما به درستی شارژ نمی شود، دو احتمال وجود دارد. یا پرت شارژر روی دوچرخه خراب است و یا خود شارژر مشکل پیدا کرده است. در این موارد ابتدا سعی کنید پرت شارژر را بررسی کنید. آن را تمیز کنید. اگر مشکل حل نشد به سراغ شارژر بروید. کابل اتصال شارژر به پریز کابلی معمول است که در خانه های معمولا یافت می شود. آن را تعویض کنید. اگر باز هم مشکل شارژ حل نشد باید خود شارژر را تعویض نمایید.

برای تهیه ی انواع شارژر دوچرخه برقی روی لینک زیر می توانید کلیک کنید.

تعمیر موتور براشلس دوچرخه برقی

یکی از اصلی ترین قطعات دوچرخه شارژی موتور و سیستم محرکه آن می باشد. معمولا قدرت آن ۲۵۰ وات تا ۱۰۰۰ وات می باشد که نمونه ۲۵۰ وات آن دارای گیربکس سیاره ای می باشد. موتور دوچرخه شارژی بوده و از نوع موتورهای دارای گیربکس داخلی می باشد. موتورهای براشلس عموما به موتورهایی می گویند که در آن ها سیم پیچ ثابت است و پوسته به دور سیم پیچ می چرخد.

در این موتورها سنسورهایی به نام سنسور اثر هال وجود دارد که وضعیت موتور را به درایور آن گزارش می دهد. تعمیر دینام دوچرخه برقی و تعمیر موتور براشلس دوچرخه برقی امکان پذیر است ، تمامی قطعاتی که گفته شد می تواند به مشکل برخورد کند . زیرا موتور دوچرخه شارژی در آسیب بیشتری نسبت به قطعات دیگر می باشد. تعمیرکار موتور دوچرخه برقی نیاز به دانش بالایی دارد. قبل از تحویل موتور به تعمیرکار از اعتبار و تخصص او اطمینان حاصل کنید.

برای تهیه ی موتور دوچرخه برقی می توانید روی لینک زیر کلیک کنید 

تعمیر دینام دوچرخه شارژی

دوچرخه های شارژی دینام ندارند. برخی از دوچرخه های برقی هستند که موتور آنها نقش دینام را نیز بازی می کند. در این مدل دوچرخه ها هنگامی که شما رکاب می زنید، موتور به صورت عکس کار کرده و باتری را شارژ می کند.

تعمیر سنسور پدال دوچرخه برقی

همانگونه که مطلع هستید دوچرخه برقی برای سهولت در رکاب زدن و پیمایش ساخته شده است. هر چند که دسته گاز یک قطعه ای محسوب می شود که هنگامی که شما خسته شده اید، رکاب نزنید و گاز دهید اما در اصل سنسور پدال است که بیشترین کارایی را دارد. این قطعه در اصل یک سنسور ام دی آر محسوب می شود .

وقتی شخص رکاب می زند سنسور با استفاده از صفحه ای مغناطیسی پالس حرکتی را به درایور می رساند و موتور شروع به حرکت می کند. با دور تقریبی که فرد در هنگام رکاب زدن احساس خستگی نمی کند. در اصل موتور به کمک فرد می آید و دوچرخه را به حرکت در می آورد. خرابی این قطعه زیاد نیست اما در صورت خرابی باید آن را تعویض کرد.

تعمیر دسته گاز و و ترمز دوچرخه برقی

این قطعه همان کار کنترل سرعت توسط راکب دوچرخه برقی را دارد. دسته گاز دوچرخه برقی مانند یک دیمر یا ولوم عمل می کند و وظیفه کنترل دوچرخه برقی را دارد. خرابی این قطعه نیز بالا می باشد و دسته گاز دوچرخه برقی قابل تعمیر نمی باشد و برای رفع کردن مشکل باید این قطعه تعویض گردد. ترمز دوچرخه برقی هم عمل توقف را دارد. خرابی این قطعه کم می باشد اما در صورت خرابی باید تعویض گردد.

جهت مشاهده قیمت و خرید انواع دسته گاز دوچرخه برقی اینجا کلیک کنید 

دسته گاز دوچرخه برقی مدل kunari

تعمیر برد دوچرخه برقی

این قطعه در اصل برد کنترل یا همان برد فرمان دوچرخه شارژی می باشد. تمامی فرمان های حرکت از این برد صادر می گردد. در داخل این قطعه، قطعاتی وجود دارند که باعث تقویت ولتاژ و آمپر برای حرکت موتور دوچرخه به کار می روند. خرابی آن ها باعث از کار افتادن قسمت برقی دوچرخه می شود و اتصالی مدار را به همراه دارد. برای تعمیر درایور دوچرخه برقی به متخصص نیاز است.

درایور دوچرخه برقی 24 ولت

تعمیر درایور یا کنترلر دوچرخه برقی

درایور و کنترلر نام های دیگر برد دوچرخه برقی هستند در بازار این قطعه را با هر سه نام می شناسند. 

برای مشاهده قیمت و خرید انواع برد دوچرخه برقی روی لینک زیر کلیک کنید 

[njwa_button id=”21665″]

دوچرخه شارژی چرا خراب می شود؟

دوچرخه برقی همه ی اجزای دوچرخه ی معمولی را دارد و در کنار آنها اجزای الکترونیکی هم وجود دارد. بنابراین خرابی های دوچرخه ی معمولی نیز می تواند برای دوچرخه برقی هم اتفاق بیفتد. ما اینجا چند مورد از خرابی هایی که معمولا برای قسمت الکترونیکی دوچرخه شارژی اتفاق می افتد را باهم بررسی می کنیم. تعمیر دوچرخه شارژی

دوچرخه روشن نمی شود

برای اینکه دوچرخه روشن شود باید نیروی الکتریکی به موتور آن برسد. پس و وقتی روشن نمی شود، یعنی جایی از مسیر این انتقال نیرو به موتور مشکل پیدا کرده است. اول از همه باید سراغ منبع این نیرو رفت تا ببینیم که درست کار می کند یا خیر. باطری را بررسی کنید. سوکت ها و سیم ها را چک کنید و هر نقطه اتصالی که گرد و خاک گرفته است را تمیز کنید. احتمالا مشکل حل خواهد شد. اگر نشد باید دوچرخه خود را زد تعمیرکار ببرید. تعمیر دوچرخه شارژی

دوچرخه روشن می شود اما حرکت نمی کند.

بنظر شما چه چیزهایی باعث حرکت دوچرخه برقی می شود؟ با توجه به مطالبی که در مورد قطعات دوچرخه شارژی ذکر کردیم دسته گاز، برد و موتور دوچرخه نقشی کلیدی در حرکت دوچرخه برقی دارند. زمانی که این اتفاق افتاد اول به سراع چک کردن آنها بروید.تعمیر دوچرخه شارژی

دوچرخه عقب می رود اما رو به جلو حرکت نمی کند.

این مشکل به قسمت مکانیکی دستگاه مربوط می شود. احتمالا دیسک ترمز و یا کوپلینگ های دوچرخه به مشکل خورده اند. در صورت بروز این مشکل دیگر به دوچرخه دست نزنید تا خرابی بیشتری حاصل نشود؛ و آن را مستقیما به کارشناسان تعمیرات بسپارید. تعمیر دوچرخه شارژی

معتبرترین مرکز تعمیر دوچرخه برقی

تعمیرگاه اسکوتر برقی مجموعه ی ساپتک شاپ،  با حضور تکنسین های مجرب، اقدام به تعمیرات دوچرخه برقی شما می نمایند. تکنسین های ساپتک شاپ تعویض کار نیستند. برد دستگاه شما را با هزینه کمتر تعمیر می کنند و در صورت نیاز به تعویض ابتدا با صاحب دستگاه مشورت کرده و بعد قطعات غیر قابل تعمیر را تعویض می کنند. سرعت عمل بالا، تحویل سریع، موجود بودن تمامی قطعات دوچرخه برقی، قیمت مناسب و هزینه کم تعمیر دستگاه در مجموعه ساپتک شاپ سبب جلب رضایت شما عزیزان شده است .

[njwa_button id=”21665″]

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 7 میانگین: 4.7]

12 دیدگاه در “تعمیر دوچرخه شارژی

 1. احمد دوستی گفت:

  سلام دوچرخه برقی قدیمی دارم. فکر میکنم تکنولوژیش خیلی قدیمی باشه. اونم تعمیر می کنید؟

  1. asadi گفت:

   سلام دوست عزیز بله
   با واحد فنی در ارتباط باشید 09194088807

 2. پدارم گفت:

  سلام خیلی جامع و مفید بود ممنون از شما

  1. asadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   خوشحالیم که مطالب براتون مفید بوده

 3. سحر گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  چقدر خوب بود این مقاله.

  1. asadi گفت:

   سلام دوست عزیز
   ممنون از نگاه زیباتون

 4. محمدرضا گفت:

  سلام تعمیر موتور دوچرخه برقی چقدر زمان می بره؟

  1. asadi گفت:

   سلام وقت بخیر
   با واخد فنی در ارتباط باشید.
   09194088807

 5. کورش ایروانی گفت:

  سلام، دوچرخه معمولی دارم،می خواهم برقی کنم.انجام میدهید؟

  1. mrbarati گفت:

   با سلام
   با واحد تعمیرات تماس بگیرید

 6. زهرا بهرهمند گفت:

  سلام آیا موتور برقی قابلیت تبدیل با سه چرخه برقی شدن رو داره
  برای کسی که نمیتونه مدل ۲ تا چرخه رو سوار بشه بعلت عدم تعادل?

  1. mrbarati گفت:

   با سلام
   بله قابلیت داره ولی موتور کویر یه مدل زده که از کارخانه سه چرخ میباشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *